РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753521<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Richter J. 
Anomalous thermodynamics of a quantum spin system with large residual entropy = Аномальна термодинаміка квантової спінової системи з великою залишковою ентропією / J. Richter, J. Schulenburg, D. V. Dmitriev, V. Ya. Krivnov, J. Schnack // Condensed Matter Physics. - 2020. - 23, № 4. - С. 43710. - Бібліогр.: 67 назв. - англ.

На відміну від класичних сильно фрустрованих систем, їхні квантові відповідники зазвичай мають невироджений основний стан. Контрприкладом є знаменитий спіновий пилкоподібний ланцюжок Гайзенберга з феромагнітними зигзаг зв'язками J1 і конкуруючими антиферомагнітними базисними зв'язками J2. У точці квантового фазового переходу |J2/J1| = 1/2 така модель виявляє плоску зону одномагнонних збуджень, яка призводить до сильно виродженого багатовиду основних станів, що призводить до великої залишкової ентропії. Отже, для спін-1/2 моделі залишкова ентропія становить точно половину від її максимального значення <$Elim sub {T symbol О inf} S(T) "/" N~=~ln 2>. Вивчено роль спінового квантового числа s і магнітного поля H в області параметрів біля точки переходу (плоска зона). Для цього використано повну діагоналізацію до N = 20 вузлів гратки, а також скінченно-температурний метод Ланцоша до N = 36 вузлів, щоб обчислити густину станів, а також температурну залежність теплоємності, ентропії та сприйнятливості. Дослідження ланцюжків довжиною до N = 36 надає можливість акуратний скінченно-розмірний аналіз. В плоскозонній точці знайдено надзвичайно малий скінченно-розмірний ефект (СРЕ) для спіна s = 1/2, тобто числові дані віртуально відповідають термодинамічній межі. В усіх інших випадках СРЕ є все ще малі і стають помітними за дуже низьких температур. У значній області параметрів навколо плоскозонної точки вплив попереднього сильно виродженого багатовиду основних станів діє як великий багатовид низькоенергетичних збуджень, який в точці переходу, а також в її околі, призводить до незвичайних термодинамічних властивостей, таких як додатковий низькотемпературний максимум у теплоємності. До того ж, існує дуже сильний вплив магнітного поля на низькотемпературну термодинаміку, включаючи посилений магнетокалоричний ефект.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.3 + В375

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41279 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського