РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753591<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ковтун Н. В. 
Прогнозування виду оперативного втручання у хворих на рак грудної залози за даними маммографічного обстеження / Н. В. Ковтун, І. М. Мотузюк, Р. О. Ганжа, О. І. Сидорчук, А. С. Крахмалева, Л. П. Крахмалева, Є. В. Костюченко // Radiation Diagnostics, Radiation Therapy. - 2019. - № 3. - С. 24-32. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Підхід, розглянутий в даній роботі, орієнтований на визначення обсягу оперативного втручання на етапі діагностики. Це важливо під час розгляду захворювання жінок на рак грудної залози (РГЗ). Оскільки мова іде не тільки про успішність боротьби з даним захворюванням і подоланням цього недугу, а й про збереження якості життя жінки після лікування. Враховуючи проблему лікування хворих на РГЗ надзвичайно важливим є визначення критеріїв об'єктивного вибору обсягу оперативного лікування на етапі діагностики. Дані критерії мають забезпечити як радикальність оперативного втручання, так і збереження естетично прийнятних форм і розмірів грудних залоз. В дослідження було включено 74 пацієнтки на РГЗ, яким виконувалось маммографічне дослідження, планувався обсяг оперативного втручання, виконувалась операція та порівнювались обсяги оперативного втручання, що планувались з фактичними (R0 резекція). На підставі одержаних даних було визначено, які з маммографічних ознак є провідними. Крім того, було розроблено спеціальний коефіцієнт, який є кількісною характеристикою, і який виявився узгодженим зі стадією захворювання, а значить він є, свого роду, індикатором, який допоможе на етапі діагностики визначитися з обсягом оперативного втручання. Маммографічне дослідження не є методом кількісного визначення обсягу ураженої паренхіми грудної залози. Традиційно вважається, шо якщо обсяг тканин, що підлягають видаленню, не перевищує 25 % (квадранту) від обсягу грудної залози, то проводиться органозберігаюча операція (BCS), і навпаки, якщо перевищує 25 %, тоді слід виконувати мастектомію. Проте результатами дослідження було доведено, що даний підхід не є оптимальним для визначення типу операції та потребував математичного визначення коефіцієнта ураження грудної залози. Розроблений коефіцієнт абсолютно узгоджений з поширенням пухлинного процесу. Було створено базу для розробки статистичної моделі, що надає змогу прогнозувати обсяги оперативного втручання. Застосування такої моделі, що враховує характеристики пухлини і анатомічні особливості пацієнта, не тільки забезпечує інформацією в реальному часі, а й надає можливість прогнозувати обсяги оптимального хірургічного втручання у разі РГЗ. Наступним кроком передбачалась розробка математичної моделі, яка надасть змогу, використовуючи дані мамографічного обстеження і коефіцієнта ураження грудної залози як коваріати достатньо ефективно визначати потенційні обсяги оперативного втручання. Це надасть змогу підвищити онкологічну ефективність лікування хворих на РГЗ, знизити ризики виникнення рецидивів і підвищити виживаність жінок хворих на РГЗ. Крім того, адекватний вибір операції надасть змогу завчасно планувати одномоментні реконструктивні заходи для забезпечення належної якості життя хворим після проведення лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського