РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753624<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Артеменко А. М. 
Випромінювання поздовжньо неоднорідного плазмового стовпа з діелектричною оболонкою / А. М. Артеменко, В. Д. Карлов, Ю. В. Кириченко, О. В. Лукашук // Радіофізика і радіоастрономія. - 2020. - 25, № 2. - С. 158-167. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наразі найгострішою проблемою у розвитку і створенні нових зразків військової техніки є вдосконалення захисту об'єктів у радіоелектронній боротьбі. Перспективним шляхом створення малопомітних антен є використання низькотемпературної плазми. Окрім цього, плазмовими антенами можна швидко управляти шляхом зміни робочої частоти і діаграми спрямованості. У плазмових антенах роль струмопровідного елемента відіграє газовий розряд в обмеженому об'ємі. Мета роботи - дослідження ефективності перетворення енергії поверхневої хвилі, що поширюється у поздовжньо неоднорідному циліндричному плазмовому стовпі, у випромінювання. Плазмовий стовп обмежений діелектричною оболонкою. Усередині стовпа коаксіально розташовано вузький металевий циліндричний стрижень. Аналіз виконано за допомогою методу спектрального розкладання електромагнітного поля розглянутої хвилеведучої системи за повним набором функцій, що описують поверхневу та просторові хвилі плазмової антени. Одержано систему інтегро-диференціальних рівнянь для знаходження коефіцієнтів цього розкладання. Ці коефіцієнти визначають амплітуди відбитої та розсіяної на неоднорідності плазми хвиль та хвилі, що пройшла крізь неоднорідність, а також діаграми спрямованості випромінювання. Система рівнянь є справедливою для довільної поздовжньої зміни щільності плазми. Обчислено залежності коефіцієнтів трансформації енергії поверхневої хвилі від градієнта щільності плазми для деяких значень електричного радіуса плазмового стовпа, діелектричної проникності діелектрика та його товщини. Продемонстровано, що частка енергії поверхневої хвилі, яка трансформується у випромінювання під гострими кутами, може складати 25 - 30 %. Діаграми спрямованості є гостроспрямованими і мають одну пелюстку. Максимум випромінювання розташований під кутом у декілька градусів до напрямку поширення поверхневої хвилі. Ширина пелюстки зменшується, а її положення зсувається до <$E0 symbol Р> зі збільшенням градієнта щільності плазми. Досліджено вплив діелектрика і радіуса металевого стрижня на характеристики випромінювання. Висновки: хвилеведуча система, розглянута у роботі, є достатньо адекватною моделлю плазмової антени. Енергія, яка вводиться у таку антену, з високою ефективністю перетворюється у випромінювання під малими кутами до осі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського