РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753640<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Косенко Ю. М. 
Обіг протимікробних ветеринарних лікарських засобів в Україні, як чинник раціонального їх використання при лікуванні інфекційних захворювань тварин / Ю. М. Косенко, Н. В. Остапів, Л. Є. Зарума // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 1. - С. 88-97. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Процес виробництва, продажу і раціонального використання протимікробних ветеринарних лікарських засобів (ВЛЗ) у ветеринарній медицині має відповідати вимогам національного законодавства, зокрема Закону України "Про ветеринарну медицину". У практиці ветеринарної медицини використовуються тільки зареєстровані в Україні ВЛЗ, як зазначено у листівці-вкладці, етикетці, стислій характеристиці препарату. У роботі описано процес моніторингу обігу протимікробних ВЛЗ в Україні впродовж 2015 - 2018 рр. На початку 2016 р. на запрошення від Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (OIE) Україна долучилась до програми моніторингу за протимікробними ВЛЗ, шляхом збору даних обсягів їх продажів (за попередній рік), що використовувались для лікування продуктивних та домашніх тварин, згідно з Кодексом здоров'я наземних тварин (Розділ 6.9.), 2016; 2018. Мета даного дослідження - впровадження рекомендацій ОІЕ у систему моніторингу за обсягом продажів протимікробних ВЛЗ та оцінка його структури і впливу на обгрунтоване використання протимікробних засобів відповідно до Національного плану дій щодо боротьби із стійкістю до протимікробних препаратів, 2019. Дослідження проводилось впродовж чотирьох 12-тимісячних періодів (від 1 січня до 31 грудня) протягом 2015 - 2018 рр. Дані одержували шляхом письмового опитування власників реєстраційних посвідчень та дистриб'юторів і збирали за методикою, запропонованою ОІЕ. Представлено характеристику обсягів річних продажів впродовж 2015 - 2018 рр. за способом введення та класами протимікробних речовин у "кг" та "%" активно діючих інгредієнтів. За результатами дослідження виявлено класи протимікробних речовин, які найбільш часто продавались (тетрацикліни, пеніциліни, сульфаніламіди + триметоприм); найбільш поширеним способом введення засобів був пероральний (~ 90 %), а також встановлено частку критично важливих і важливих ВЛЗ. Серед критично важливих ВЛЗ найбільша кількість припадала на макроліди (10,26 %); частка аміноглікозидів складала ~ 4 %; фторхінолонів - в межах 2,5 - 7,14 %, а частка цефалоспоринів була меншою від 1 % впродовж усіх років дослідження. Це дослідження можна вважати першим кроком до впровадження національної системи моніторингу раціонального й обгрунтованого використання протимікробних лікарських засобів у ветеринарній медицині.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.6 + Л669 + У9(4Укр)421.525.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського