РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753642<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кропивка Ю. Г. 
Показники якості молока, відтворення, крові та рубцевої рідини у високопродуктивних корів в перший період лактації за згодовування змішанолігандних комплексів цинку, мангану та кобальту / Ю. Г. Кропивка, В. С. Бомко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 1. - С. 105-112. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено дані молочної продуктивності, відтворної функції і хімічного складу молока, а також гематологічні показники крові і рубцевої рідини у високопродуктивних корів голштинської породи німецької селекції, української чорно-рябої молочної та української червоно-рябої молочної порід в перший період лактації за згодовування їм різних доз змішанолігандних комплексів цинку, мангану та кобальту. Встановлено, що використання в кормовій суміші змішанолігандних комплексів цинку, мангану й кобальту, у порівнянні з їх сульфатами, сприятливо впливає на показники молочної продуктивності і відтворної функції корів та хімічного складу їх молока, а витрати корму зі збільшенням продуктивності тварин при цьому зменшуються. Використання в раціонах піддослідних корів різних форм і рівнів цинку, мангану й кобальту вплинуло на білковий і вуглеводно-жировий обмін та кращі результати було одержано за використання у кормосуміші різних рівнів цих мікроелементів за рахунок їх змішанолігандних комплексів. У рубцевій рідині дослідних корів величина pH збільшувалася в лужний бік та різниця до контрольної групи була статистично достовірною. Також спостерігалася тенденція до збільшення залишкового нітрогену у порівнянні з контролем. Виявлено достовірну різницю по зменшенню аміачного нітрогену в рубцевій рідині корів дослідних груп, що свідчить про краще використання та засвоєння сирого протеїну. Найкращі показники молочної продуктивності, хімічного складу молока, відтворної функції, крові та рубцевої рідини одержано у разі використання в кормосуміші змішанолігандних комплексів цинку, мангану й кКобальту, коли концентрація цих мікроелементів в 1 кг СР становила, мг: цинку - 60,8; мангану - 60,8; кобальту - 0,78; селену - 0,3; купруму - 12 і йоду - 1,1. Такої концентрації мікроелементів досягали за рахунок їх змішанолігандних комплексів, купруму - його сульфату, йоду - йодиту калію, селену - суплексу селену.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 + Л95-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського