РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753647<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нагорна Л. В. 
Поширення диктіокаульозу великої рогатої худоби в товарних господарствах Сумської області / Л. В. Нагорна, В. І. Рисований // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 1. - С. 135-140. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Подано дані щодо встановлення поширення диктіокаульозу великої рогатої худоби (ВРХ) в господарствах різних виробничих потужностей Сумської обл. За даними дослідників, чільне місце серед легеневих гельмінтозів домашніх і диких жуйних тварин належить диктіокаульозу. Наразі нематодози є нерозв'язаною проблемою в господарствах, які займаються вирощуванням ВРХ. Роботу виконували впродовж 2019 р. на базі лабораторії кафедри епізоотології та паразитології Сумського національного аграрного університету, а також в умовах скотарських господарств Сумської обл., які спеціалізуються на виробництві товарного молока. Відбір фекалій від тварин проводили систематично впродовж року в різні сезони з подальшим їх дослідженням за допомогою стандартизованих методів гельмінтоларвоскопії Бермана і Орлова. Інтенсивність інвазії встановлювали з використанням методу підрахунку кількості личинок в 1 г фекалій за малого збільшення мікроскопа. Визначення інтенсивності контамінації об'єктів довкілля личинками диктіокаул проводили за використання методу М. О. Романенка. У ході проведення досліджень та аналізу статистичної звітності встановлено, що диктіокаульоз входить до трійки найпоширеніших інвазійних захворювань, які діагностують у ВРХ Сумської області. Доведено, що у поголів'я худоби в господарствах неблагополучних щодо диктіокаульозу, зростала частота діагностування випадків патології органів дихання різної етіології. Встановлено чітку сезонну динаміку прояву диктіокаульозу у поголів'я різних вікових категорій: у телят віком до одного року максимальне ураження Dictyocaulus viviparus реєстрували у червні, за екстенсивності інвазії 69,21 %. У телят віком до двох років диктіокаульоз реєстрували навесні та восени (екстенсивність інвазії в квітні склала 62,1 %, наприкінці вересня - на початку жовтня - 51,4 %). За дослідження ВРХ старше двох років найвищу екстенсивність диктіокаульозної інвазії було встановлено навесні та восени відповідно 59,7 та 35,1 %. Пік спалаху інвазії реєстрували наприкінці осені, на відміну від тварин молодших вікових категорій. Найвищу інтенсивність інвазії встановлено у телят віком до одного року влітку, у старших вікових категорій і восени. За визначення контамінації об'єктів довкілля личинками Dictyocaulus viviparus найвищі показники відмічено на рослинному покриві пасовищ, поблизу джерел води у разі недостатнього рівня інсоляції. Контамінація личинками Dictyocaulus viviparus поверхневих шарів грунту та джерел води на пасовищах була нижчою і становила 52,5 і 32,5 % відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626.322.1-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського