РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753648<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Остапів Р. Д. 
Оптимізація умов рідинно-хроматографічного розділення водорозчинних вітамінів / Р. Д. Остапів, В. І. Ткаченко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 1. - С. 141-146. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вітаміни широко застосовуються у ветеринарній медицині, зокрема, як компоненти преміксів, кормів і кормових добавок (КД) для підвищення продуктивності сільськогосподарських тварин. При цьому, більшість таких КД являють собою складну амінокислотно-вітамінну суміш (з десяти діючих речовин і більше) на основі матриці рослинного чи тваринного походження, які ще можуть збагачуватись білком. Коли перед аналітиком ставиться складне завдання проаналізувати таку суміш, то зазвичай, доводиться застосовувати кілька варіантів методу ВЕРХ (високоефективна рідинна хроматографія), що збільшує час і вартість аналізу преміксу, чи кормової добавки. Мета роботи - оптимізувати методику аналізу рибофлавіну в преміксах та КД для одночасного (впродовж одного хроматографічного розділення) визначення вмісту максимальної кількості водорозчинних вітамінів. Для розділення використали рідинний хроматограф фірми Waters, оснащений сепараційним модулем Alliance 2690 з діодноматричним детектором PAD 996. Водорозчинні вітаміни розділяли на хроматографічній колонці Luna Omega Polar C18 <$E250~times~4,6> мм, 5 <$Emu>м. Як розчинник використовували 0,05 М фосфатний буфер з pH 3,0 та 0,1 М розчин натрію гідрооксиду (для фолієвої кислоти). У роботі описано етапи оптимізації параметрів рідинно-хроматографічного розділення дванадцяти вітамінів і вітаміноподібних речовин (тіаміну гідрохлориду, рибофлавіну, флавінмононуклеотид фосфату, нікотинової кислоти, нікотинаміду, пантотенату кальцію, піридоксину гідрохлориду, аскорбінової кислоти, менадіону, ціанокобаламіну, фолієвої кислоти та біотину). Подано хроматограми розчинів стандартних зразків, які показують специфічність методики. Досліджено ізократичну та градієнтну схеми елюювання. Оцінено деякі параметри хроматографічних піків за умов градієнтного розділення вітамінів. Параметри хроматографічних піків не виходять за межі, рекомендовані у Державній фармакопеї України (ДФУ 2.0), що надасть змогу у подальшому здійснити більш повну валідацію методики для кількісного визначення водорозчинних вітамінів у різноманітних складних матрицях: ін'єкційних і пероральних розчинах, кормах та преміксах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.51 + П541.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського