РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753923<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Fainzilberg L. S. 
Expanding of intellectual possibilities of digital tonometers for home using = Розширення інтелектуальних можливостей цифрових тонометрів для домашнього використання / L. S. Fainzilberg // Control Systems and Computers. - 2020. - № 1. - С. 60-70. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

Артеріальна гіпертензія (АГ) (підвищений артеріальний тиск (АТ)) - одне з найпоширеніших захворювань серцево-судинної системи. Діагностика та оцінка ефективності лікування АГ передбачає вимірювання АТ, у тому числі за допомогою цифрових домашніх тонометрів. Однак інтелектуальні можливості таких тонометрів далеко не вичерпано. Мета роботи - розширення інтелектуальних можливостей цифрових тонометрів (ЦТ), які забезпечать підвищення ефективності застосування їх у домашніх умовах. Для досягнення поставленої мети сформульовано та досліджено 2 завдання. Перше завдання спрямовано на визначення можливості ЦТ оцінити інтегральний показник (індекс) жорсткості кровоносних судин на основі визначення швидкості поширення пульсової хвилі за сигналом, що реєструється в процесі осцилометричного способу вимірювання АТ. Друге завдання орієнтовано на розробку простих засобів, що забезпечують оцінку тривалої варіабельності показників АТ при самостійному вимірюванні в домашніх умовах між відвідинами лікаря. Встановлено, що в процесі декомпресії манжети на осциляціях спостерігаються характерні фрагменти, викликані зворотною пульсовою хвилею, виявлення яких надає змогу обчислити інтегральний показник жорсткості кровоносних судин за швидкістю розповсюдження пульсової хвилі. Показано, що для оцінки тривалої варіабельності показників достатньо за допомогою рекурентних формул за кожним поточним вимірюванням коригувати діапазон зареєстрованих значень, уточнювати середнє та середнє квадратичне відхилення, обчислювати коефіцієнт варіації Пірсона та індекс, що характеризує відсоток вимірювань, що перевищують встановлені медичні норми. Зроблено висновки, що запропонований підхід зводиться до простих обчислювальних процедур, які можуть бути реалізовані на внутрішньому процесорі домашнього тонометра.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.40с05

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського