РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753924<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gladun A. Ya. 
Application of semantic modeling to formalized knowledge assessment based on open encyclopedic resources = Використання відкритих енциклопедичних ресурсів для семантичного оцінювання результатів навчання / A. Ya. Gladun, Yu. V. Rogushina, K. O. Khala // Control Systems and Computers. - 2020. - № 1. - С. 71-79. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Складні процеси у сфері навчання в Україні потребують підвищення ролі формалізованого оцінювання знань студентів і розробки механізму офіційного визнання часткових кваліфікацій, набутих у системі формального, неформального й інформального навчання. Джерелом знань можуть виступати різноманітні енциклопедичні ресурси, словники, доступні в електронній формі та подані в такий спосіб, що забезпечують автоматизовану обробку наданого в них матеріалу. Забезпечення складних навчальних процесів потребує розробки інтелектуальних механізмів об'єктивного оцінювання результатів навчання на основі національних інформаційних ресурсів. Мета роботи - представлення підходів для побудови онтологій домену для подання знань викладача та студентів із застосуванням зовнішнього джерела знань, а також алгоритм для автоматичного порівняння побудованих онтологій, що забезпечує відповідність ієрархічних рівнів у термінах таксономії. Спираючись на оцінки результатів навчання студентів, можна надавати структуровані пояснення щодо помилок, яких припустилися студенти. Запропонований підхід використовує онтологію домену як інструмент навчання та смислову модель результатів навчання студентів для оцінювання. Для онтології подання знань як зовнішнє джерело знань запропоновано використовування відкритих енциклопедичних ресурсів знань із семантичною розміткою, яка полегшує оброблення поданого в них матеріалу. Оскільки проблема порівняння довільних онтологій є дуже складною, для оцінювання результатів навчання студентів розглядався окремий випадок із багатьма обмеженнями, а саме легкі (термінологічні) онтології з порожньою множиною аксіом, із фіксованим набором зв'язківі з наборами понять, що мають бути підмножинами множини понять еталонної онтології. Запропоноване оцінювання результатів дистанційного навчання базується на аналізі онтологій дисципліни, створених студентами. Такі онтології будуються з основних концепцій сфери навчання та зв'язків між ними, запропонованих викладачем. Автоматизоване узгодження онтологій студентів із еталонною, розробленою викладачем, надає можливість виявити та класифікувати помилки учнів щодо розуміння дисципліни. Відкриті енциклопедичні ресурси використано як джерело знань для побудови й оновлення еталонної онтології дисципліни. Використання семантичної розмітки (наприклад, SemanticMediaWiki) енциклопедичним ресурсом значно спрощує отримання та подальше використання знань. Головна перевага запропонованого підходу - це можливість автоматизованого, об'єктивного та персоніфікованого аналізу результатів навчання на семантичному рівні. Такий аналіз надає студентам структуровані пояснення їхніх помилок, а викладачам надає змогу поділитися своїми знаннями як еталонними онтологіями.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.826 + Ч311.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського