РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754061<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панфілова Г. Л. 
Аналіз динаміки змін економічної доступності протипухлинних препаратів, що використовуються у хіміотерапії лімфогранулематозу у дорослих / Г. Л. Панфілова, М. Р. Матущак, О. В. Цурікова, І. А. Сокуренко, Л. Г. Бобошко // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2020. - 6, № 4. - С. 3-13. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз змін показників економічної доступності протипухлинних препаратів (ППП), що використовуються у лікуванні лімфогранулематозу в Україні. Досліджено індивідуальні (ІІ) та групові (ГІ) індекси середніх роздрібних цін, коефіцієнти адекватності платоспроможності та економічної доступності ППП за різними рівнями АТС-класифікаційної системи (КС); використано історичний, аналітико-порівняльний, системний, логічний, гіпотетико-дедуктивний та інші методи наукового аналізу та пошуку. За результатами аналізу значень і змін показників ІІ та ГІ цін на ППП установлено збільшення розміру середніх роздрібних цін у вересні 2020 р. у порівнянні з аналогічним періодом 2019 р. Трійку груп-лідерів за показниками зростання ГІ цін у 2020 р. складали L01B - Антиметаболіти, L01D - Цитотоксичні антибіотики та споріднені препарати та L02A - Гормони та споріднені речовини. За даними 2019 р., до зазначеної групи препаратів увійшли ліки з груп L02A - Гормони та споріднені речовини, L01X - Інші антинеопластичні засоби, L02B - Антагоністи гормонів та аналогічні засоби. Доведено, що у 2020 р. найменше зросли ціни за препаратами, які належать до груп L02B - Антагоністи гормонів і споріднені речовини, а у 2019 р. - L01C - Алкалоїди рослинного походження та інші препарати рослинного походження. Встановлено факт зниження економічної доступності ППП у 2020 р. у порівнянні з показниками, які ми спостерігалися у 2019 р. Так, наприклад, середнє значення показників Ca.s за вересень 2019 р. дорівнювало 4,75, а у 2020 р. - 5,38. Показник D у 2019 р. дорівнював 1,20, а у 2020 р. - лише 0,79. Доведено, що у 2020 р. практично за всіма групами ППП за II рівнем АТС-КС спостерігалося зниження економічної доступності. Так, найменш доступними у 2020 р. були препарати торгових найменувань із групи L02B - Антагоністи гормонів і споріднені речовини. Винятком із цього переліку є лише препарати з групи L01D - Цитотоксичні антибіотики та споріднені препарати (D = 1,01). За даними порівняльного аналізу ТОП-3 груп ППП, що мали найвищі показники D у 2019 і 2020 рр., встановлено, що препарати таких груп, як L01C - Алкалоїди рослинного походження та інші препарати рослинного походження та L01A - Алкілувальні сполуки, були присутні у складі обох рейтингів. Зроблено висновки, що враховуючи негативні тенденції до зниження рівня економічної доступності ППП у 2020 р., необхідно на державному рівні системно розглянути питання посилення позицій вітчизняного виробника ліків у зазначеному сегменті фармацевтичного ринку, насамперед завдяки впровадженню державних програм імпортозаміщення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82 + У9(4УКР)421.525.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського