РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754139<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Соколенко А. І. 
Системи утилізації вторинної пари сусловарильних апаратів / А. І. Соколенко, О. Ю. Шевченко, В. С. Костюк, С. І. Літвинчук // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2020. - 26, № 4. - С. 98-112. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано особливості та методику розрахунків термодинамічних перетворень у системах утилізації вторинної пари сусловарильних апаратів (СВА). Логічний ланцюжок технологічних перетворень у варильних відділеннях пивзаводів складається зі взаємопов'язаних процесів приготування заторів, фільтрації заторної маси з розділенням на складові рідинної фракції сусла та дробини, варіння сусла та його охолодження. Кінцевий результат дослідження - узагальнення переваг і недоліків у процесах варильних відділень пивзаводів і розробка пропозицій щодо обмеження недоліків. Методика досліджень - використання законів і положень технічної термодинаміки, матеріальних і енергетичних балансів, порівняння ефективності використання механічної та термокомпресії вторинної пари. Результати досліджень показують ефективність застосування компенсаційних процесів для забезпечення кількаступеневого використання фазових переходів випаровування та конденсації в режимах теплової обробки середовищ. Наведено термодинамічні параметри щодо компенсаційних процесів та їх ефективності, а також інформацію щодо альтернативного застосування потенціалів вторинної пари для сушіння пивної дробини та перспектив використання теплового потенціалу охолоджуваного сусла. Утилізація енергетичних ресурсів вторинної пари, генерування якої відбувається в СВА, стосується використання теплоти конденсації за рахунок безпосереднього здійснення цього процесу та передавання енергетичного потенціалу іншому матеріальному носію або з попереднім доповненням у межах термодинамічних параметрів для підвищення тиску та температури конденсації. У першому випадку з'являються можливості вказаної утилізації в паралельних процесах нагрівання, сушіння середовищ за температур конденсації, наближених до 100 <^>oC.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського