РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754142<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шупчинська К. С. 
Напрямки підвищення енергоефективності тришарового покриття теплиць / К. С. Шупчинська, О. М. Олійник, І. Г. Ткаченко, Н. М. Антоненко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2020. - 26, № 4. - С. 140-148. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Оптимізація наявних конструкцій тепличного господарства на прикладі теплиці арочного типу (ТАТ), де критерієм є фізико-технічні показники матеріалів конструкції та середовищ, є надзвичайно важливою для господарської діяльності. Проаналізовано тенденції та переваги модифікації тепличного господарства й удосконалення головної конструкції - теплиці. За рахунок продемонстрованих у процесі дослідження технічних характеристик покриття теплиці отримано результати, що свідчать про варіації зменшення енерговитрат в умовах модифікації конструкції шляхом зміни кількості шарів перекриття ТАТ. Вирішено завдання вибору кількості шарів перекриття теплиці, яке здатне зменшити теплові втрати конструкції та зміну температури в шарах перекриття. Розглянуто ТАТ із покриттям "поліетиленова плівка (ПЕП)-полікарбонат (ПК)" і повітряного прошарку між покриттям і порівняно її енерговитрати з теплицею з одношаровим покриттям із ПЕП. Враховано значимість фізичних характеристик матеріалів та умов, в яких відбувалися розрахунки. В процесі дослідження встановлено, що енерговитрати за умови збільшення кількості шарів перекриття зменшуються. Встановлено, що в разі покриття теплиці "ПЕП-ПК" економія витрат на опалення електроенергією за тарифами 2020 р. складатиме до 200 тис. грн за 5 сезонів. Це відкриває можливості малому бізнесу розвивати тепличне господарство шляхом оптимізації наявних конструкцій, оскільки правильний вибір матеріалу, форми та конструкції теплиці надає змогу зменшити чи збільшити теплові втрати залежно від потреб тепличного господарства за рахунок параметрів, що використовуються. При цьому необхідно заздалегідь враховувати коливання температур у вибраному регіоні, тривалість дня, освітленість місцевості та умови вирощування сільськогосподарської продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П082.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського