РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754165<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ощипок І. М. 
Технологічні режими безпечної обробки м'ясної сировини під вакуумом / І. М. Ощипок // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2020. - 26, № 5. - С. 123-129. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено вплив теплової обробки в технології сувід (ТС), за якої можуть виживати різні мікроорганізми в продуктах, призначених для громадського харчування. Проведено дослідження продукту з м'яса птиці та яловичини для виявлення безпечності одержуваної продукції за технологічними режимами ТС. Наведено результати біологічного методу перевірки типової термічної обробки сировини, інокулюваної сумішшю культур Salmonella enteritidis і Listeria monocitogenes безпосередньо перед закупорювання продукту під вакуумом в асептичних умовах із розрахунку не менше 1,0 х 10<^>4 клітин на грам продукту. Проведено пастеризацію продукту до досягнення температури в товщі м'яса 66 <^>oC, витримуванні його за цієї температури протягом 90 хв і швидкого охолодження проточною водою. Проаналізований результат мікробіологічного аналізу зберігання контрольних зразків показав, що продукт м'ясний варений відповідає вимогам стандарту. Встановлено, що в яловичині, обробленій методом сувід (55 <^>oC/65 хв), знижується кількість L. monocytogenes в процесі холодильного зберігання у разі додавання ефірного масла розмарину як натурального консерванта. Поряд з антимікробним ефектом розмарин володіє й антиоксидантною дією, що було продемонстровано при розробці ТС для ковбас із м'яса птиці з використанням суміші фенольних дитерпенів розмарину, які містять карнозинову кислоту та карнозол як джерело натуральних антиоксидантів для продовження тривалості холодильного зберігання продукту. Відзначено, що застосування ТС має переваги у порівнянні з традиційними способами обробки, забезпечуючи високі органолептичні показники, зменшуючи втрати маси, при цьому гарантуючи безпеку готового продукту. На підставі біологічного методу перевірки підтверджено вибір оптимального режиму термічної обробки, а мікробіологічні показники продукту свідчать про їхню відповідність показникам якості та безпечності згідно з нормативно-технічною документацією. За результатами проведеного дослідження зроблено висновок про можливість застосування обраного режиму обробки для виготовлення у вакуумних пакетах "Птиці вареної методом сувід".


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського