РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754293<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ilnytska H. D. 
Features of the physicochemical properties of narrow fractions of aggregates of diamond nanopowders modified with iron ions = Особливості фізико-хімічних властивостей вузьких фракцій агрегатів нанопорошків алмазу, модифікованих іонами заліза / H. D. Ilnytska, O. B. Loginova, V. V. Smokvyna, I. M. Zaitseva, O. V. Dovha // Поверхня : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 12. - С. 161-168. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Мета роботи - розробка способу підвищення селективності розділення нанодисперсних порошків алмазу статичного та детонаційного синтезу та виділення діамагнітних фракцій. Вихідні порошки алмазу детонаційного синтезу марки АСУД-99 із низьким вмістом неалмазного вуглецю поділяли на ряд фракцій методами динамічного осадження в центрифугах для отримання фракцій із вузьким діапазоном розмірів агрегатів. Оцінено середній розмір агрегатів алмазних частинок, їх розподіл за розмірами та проведено фізико-хімічні дослідження поверхні порошків отриманих фракцій. Встановлено, що дрібні агрегати складаються з більших алмазних частинок із меншою енергією взаємодії між ними, а більші - з дрібних частинок із більш високою енергією взаємодії. Для отримання магнітних і немагнітних фракцій подальше розділення порошку алмазу у вигляді 0,2 % водної суспензії проведено в магнітному полі. Підвищити селективність розділення та виділити діамагнітні фракції надало можливість модифікування нанопорошків алмазу іонами заліза (використано 5 % розчин хлориду заліза). Після розділення нанопорошки алмазу магнітної і немагнітної фракцій піддавалися хімічній обробці в соляній кислоті для видалення іонів заліза, потім всі фракції ретельно промивалися до нейтральних вод і висушувалися. До та після хімічного очищення в них була виміряна питома магнітна сприйнятливість. Розділення порошків у магнітному полі з застосуванням металевих куль у водних суспензіях із вихідним значенням питомої магнітної сприйнятливості 0,52 x 10<^>-8 м<^>3/кг надало можливість отримати нанодисперсні порошки з різною питомою магнітною сприйнятливістю від 0,52 x 10<^>-8 до -0,11 x 10<^>-8 м<^>3/кг і середнім діаметром агрегатів частинок крайніх фракцій, що відрізняються між собою приблизно на 30 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68643 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського