РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754377<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ющенко Л. О. 
Оцінка обізнаності стосовно вакцинації проти кору / Л. О. Ющенко, О. В. Тихолаз, В. С. Олійник // Актуал. інфектологія. - 2020. - 8, № 3/4. - С. 44-48. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

В умовах пандемії COVID-19 у багатьох країнах відбувається зниження рівнів охоплення вакцинацією, що в подальшому може сприяти виникненню нових спалахів вакцинокерованих захворювань. Вже на сьогодні значна кількість дітей ризикують не отримати необхідне щеплення проти кору. Мета дослідження - оцінити грамотність студентів-медиків у питаннях імунізації проти кору, проаналізувати їх ставлення до вакцинації та встановити, що впливає на прийняття рішення, визначити основні питання, які турбують стосовно вакцинації проти кору. Проведено анонімне онлайн-анкетування 350 студентів-медиків за допомогою Google Forms. Згідно з Національним календарем щеплень, 80 % учасників отримали дві дози вакцини від кору, паротиту і краснухи (КПК), 2,9 % - одну, 12,9 % - три, 1,4 % виявилися нещепленими та 2,9 % не мали точної інформації щодо вакцинального статусу. Основні причини, що завадили імунізації: часті захворювання в дитинстві, наявність хронічних хвороб, відсутність вакцини, сумніви в якості вакцини. Під час спалаху студенти вакцинувалися за вимогою навчального закладу (31 %), з власної ініціативи (50 %), за порадою батьків (17,2 %) і лікарів (9,5 %). Серед можливих джерел інформації респонденти обирали поради лікарів (73,9 %), дані інтернет-ресурсів (36,9 %) та спеціальної медичної літератури (34,2 %). Майже всі студенти (95 %) знали схему введення вакцини КПК. Більша частина з них (66,6 %) була обізнаною про умови зберігання, пріоритетне місце та шлях введення вакцини, але не володіла інформацією щодо допоміжних складників, що входять до складу вакцини, її ефективності та тривалості імунітету після імунізації. Вакцинацію як профілактичний захід підтримали лише 53,3 % студентів. Висновки: отримані дані вказують на необхідність підвищення обізнаності в питаннях вакцинопрофілактики, розробки нових стратегій спілкування з пацієнтами про переваги імунізації. Вивчення причин відмов від щеплень, підвищення грамотності імунізації шляхом ефективної комунікації як майбутніх лікарів, так і пересічних громадян з метою сприяння прийняттю обгрунтованого рішення можуть допомогти працівникам охорони здоров'я в підвищенні охоплення вакцинацією КПК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р193.95 + Р514.25-8

Рубрики:
 Кір 

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського