РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754380<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Никитюк С. О. 
Випадок ВІЛ-інфікування дитини, пов'язаний з етикою пацієнтів у медицині (випадок із клінічної практики) / С. О. Никитюк, С. С. Левенець, С. В. Євтушенко // Актуал. інфектологія. - 2020. - 8, № 3/4. - С. 58-62. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Пацієнти з інфекцією, що має рецидивний характер і є стійкою до традиційної терапії, становлять клінічну проблему в педіатрії. Дуже часто рецидивна патологія є маскою іншого захворювання. В умовах відхилень в медичній етиці, а саме невірогідно зібраного анамнезу, вчасна діагностика і призначення етіотропної терапії відстрочуються. Авторами наведений клінічний випадок ВІЛ-інфікування у дитини віком 4 років, жительки Тернопільської області, з рецидивним кандидозним стоматитом та анемією. Впродовж місяця у дитини відзначалися стійкий гіпертермічний синдром та енантема на слизовій рота, рефрактерні до лікування, у зв'язку з чим дитина була госпіталізована в обласний стаціонар. Особливістю даного випадку було те, що при зборі анамнезу батьком дитини були приховані дані про його ВІЛ-інфікування. Під час лікування дитини відзначалася резистентність до традиційної терапії стоматиту на догоспітальному та госпітальному етапах. При проведенні мікробіологічного посіву із слизової ротової порожнини виявили C. albicans (рясне зростання), та після визначення кількості СD4-лімфоцитів (CD3 - 43,8 %, мкл - 712; СD4 - 0,6 %, мкл - 10) діагностовано ВІЛ-інфекцію, 3-тя клінічна стадія, важка імуносупресія. В такій ситуації у випадку ВІЛ-інфікування дитини відбувається затримка із своєчасною діагностикою захворювання та вчасним призначенням специфічної терапії. Вірогідність інформації, що надають батьки, напряму пов'язана з більш коротким діагностичним алгоритмом захворювання та часом постановки діагнозу і призначенням антиретровірусної терапії. Висновки: у випадку відсутності ефекту від традиційного лікування опортуністичних інфекцій повинна бути настороженість лікарів щодо можливої ВІЛ-інфекції. Низька довіра до лікаря серед населення є фактором, що сповільнює вчасну діагностику і, відповідно, вчасне призначення етіотропного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського