РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754401<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Брида О. Р. 
Перевага методу екстракції з постійним рухом екстрагента на прикладі одержання екстракту кореня пеларгонії очиткової (Pelargonium sidoides) / О. Р. Брида, Н. Є. Стадницька, А. О. Милянич, І. С. Малтиз, В. Я. Шалата // Chemistry, Technology and Application of Substances. - 2020. - 3, № 1. - С. 110-116. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Показано актуальність виготовлення лікарських засобів із вмістом екстракту коренів пеларгонії очиткової (Pelargonium sidoides) для профілактики та лікування захворювань дихальної системи. Наведено результати дослідження процесу екстракції кореня пеларгонії очиткової двома способами: традиційним метод екстракції - мацерація під час використаня екстрактор-мацератора та в прес-екстракторі методом динамічної екстракції, що супроводжується постійним обертанням екстрактора та періодичною циркуляцією. Порівняння отриманих результатів за показником "Сухий залишок" показало, що метод динамічної екстракції, що супроводжується постійним обертанням екстрактора та періодичною циркуляцією є ефективнішим за традиційний метод екстракції мацерацією на 56,9 %. Максимального значення цього показника в екстракті кореня пеларгонії очиткової досягнуто за 8 год. і під час використання пневматичного прес-екстрактора та за 48 год., у разі проведення екстракції в екстракторі-мацераторі, що можна пояснити наявністю постійного контакту екстрагенту з сировиною. Опираючись на ці дані, можна стверджувати, що метод динамічної екстракції з постійним обертанням екстрактора та використанням періодичної циркуляції є більш економічно вигідним у порівнянні з класичною мацерацією, оскільки надає змогу отримати якісні за вмістом екстрактивних речовин екстракти кореня пеларгонії очиткової за менший проміжок часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.522 + Л663.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101738 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського