РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754437<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савченко А. С. 
Методи прогнозування потоків у комп'ютерних мережах на основі апроксимації Паде / А. С. Савченко, І. В. Чуба, О. С. Охремчук // Наукоєм. технології. - 2020. - № 2. - С. 191-199. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Важливою складовою системи управління великою корпоративною комп'ютерною мережею є блок прогнозування стану мережі. Прогнозування має відбуватися з урахуванням особливостей характеристик процесів і потоків, які циркулюють у мережі. Це дозволить виробляти оптимальні управляючі сигнали для керування мережею або її сегментом. Показано, що потоки в таких мережах (зокрема, трафік) мають значну неодноріднісь, тобто присутність значних викидів на фоні невеликого середнього значення. Враховуючи ці та інші характеристики, потоки у великих корпоративних комп'ютерних мережах можна вважати нестаціонарними. Запропоновано метод прогнозування нестаціонарних часових рядів з використанням апроксимації Паде - потужного та точного методу оцінювання параметрів випадкових процесів. Цей метод особливо успішно може застосовуватися при наявності не стаціонарностей найрізноманітнішої природи. Для забезпечення стійкості методу та стабільності отриманих результатів запропоновано примусове введення полюсів апроксимуючої функції в зону стійкості - одиничне коло z-площини з дотриманням правил конформного перетворення: трансформацією лінійних розмірів та зі збереженням кутів між ортогональними координатами на нескінченно малих околицях координатної площини (так званий консерватизм кутів). Показано, що при дотриманні конформності запропонованого перетворення зберігаються динамічні характеристики системи оцінювання та прогнозування. Проаналізовано чисельні методи знаходження апроксимацій Паде. Визначено вимоги до алгоритму реалізації апроксимації Паде. Показано, що алгоритм повинен вказувати на виході, що апроксимація, яка обчислюється, є виродженою згідно з прийнятим критерієм, тобто включати надійний тест на вирожденість. Алгоритм також має бути ефективним, але ефективність не так важлива, як надійність і стійкість. Точність чисельних розрахунків має першорядне значення, оскільки інформація, що дозволяє апроксимації Паде здійснювати аналітичне продовження функції далеко за межі кола збіжності, укладена в далеких десяткових знаках запису даних коефіцієнтів ряду.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського