РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754535<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Каленський А. 
Апробація тестових завдань та аналіз їх якості для нестандартизованих тестів / А. Каленський, О. Ямковий // Проф. педагогіка. - 2020. - № 1. - С. 160-166. - Бібліогр.: 165 назв. - укp.

Питання підвищення якості підготовки фахових молодших бакалаврів передбачає значне поліпшення контролю результатів навчання студентів як важливого засобу управління освітнім процесом. За допомогою педагогічного контролю розкривають рівень знань випускників та отримують інформацію про стан знань студентів у освітньому процесі. Шляхом контролю здійснюється систематичний зворотний зв'язок, що надає змогу будувати адаптивну компетентнісно орієнтовану програму навчання та своєчасне коригування дій викладачів і студентів у освітньому процесі. Тестовий контроль знань як метод вимірювання й оцінювання знань, умінь і навичок студента найбільш повно відповідає вимогам законодавства у сфері освіти щодо забезпечення релевантності, прозорості, надійності та об'єктивності оцінювання результатів навчання. Мета роботи - висвітлення методики апробації тестових завдань (ТЗ) та аналіз їх якості для нестандартизованих тестів. Методи: теоретичного аналізу - для дослідження існуючих підходів до методики розроблення тестів, ТЗ і перевірки якості ТЗ; експертної оцінки - для визначення правильності формулювання ТЗ, точності запитань і терміну виконання ТЗ; апробація (пілотажне дослідження) - для перевірки розробленого інструментарію; коефіцієнта кореляції (КК) Пірсона - для визначення КК балів завдання із сумарними балами тесту. Розкрито зміст понять "тест" і "тестовий контроль", визначено відмінність між стандартизованими та нестандартизованими тестами, охарактеризовано особливості здійснення експертної оцінки ефективності тесту та його перевірки в освітньому процесі в межах пробного тестування, розкрито алгоритм аналізу якості тесту, визначено основні показники відбору завдань для нестандартизованих тестів та їх розрахунок. Розглянуто апробацію нестандартизованих ТЗ, їх експертну перевірку на правильність формулювання завдань, точність формулювання запитань, умови здійснення пробного тестування; критерії відбору ТЗ: потенціал складності; дисперсію балів; КК балів завдання з сумарними балами тесту. Проте подальшими напрямами розвідок є робота з проведення спеціального експерименту для створення стандартизованих тестів, а саме: перевірка надійності та валідності на основі репрезентативної вибірки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч451.284

Шифр НБУВ: Ж74078 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського