РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754714<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кіркілевський С. І. 
Результати стентування хворих на рак верхніх та середніх відділів стравоходу / С. І. Кіркілевський, П. С. Крахмальов, Р. І. Фридель // Клініч. онкологія. - 2019. - 9, № 2. - С. 92-98. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

На момент встановлення діагнозу хворі на рак стравоходу (РС) найчастіше є неоперабельними у зв'язку із занедбаністю процесу. Тривалість життя в інкурабельних пацієнтів з вираженою дисфагією становить в середньому 90 днів. Радикальне лікування може бути виконано лише у 20 - 30 % хворих з 5-річною виживаністю у межах 10,3 - 35 %. Мета роботи - дослідити безпосередні та віддалені результати стентування хворих на РС залежно від локалізації первинної пухлини. Проаналізовано досвід використання внутрішньостравохідних саморозширюваних стентів у хворих на РС (49 випадків - рак верхніх і 73 - середніх відділів стравоходу) в порівнянні з накладенням стоми (53 випадки). В результаті лікування у всіх хворих, які були стентовані, зменшувалася дисфагія, з'являлася можливість приймати їжу звичайним шляхом, поліпшувалася якість життя, у багатьох з'являлася можливість продовжити терапію. Виявлено, що стентування неоперабельних хворих на рак верхніх і середніх відділів стравоходу є виправданим, воно дозволяє пацієнтам продовжити харчуватися природним шляхом і тим самим значно покращує якість життя, на відміну від накладення стоми. Хворі на рак верхніх відділів стравоходу (РВВС), які були стентовані не з приводу нориць, мали достовірно кращі віддалені результати виживаності, ніж хворі на РС після накладення стоми і подібні хворі на рак середніх відділів стравоходу (РСВС), причому виживаність хворих на РВВС після стентування не з приводу нориць була значно кращою, ніж при їх наявності. Хворі на РСВС, які були стентовані з приводу нориць, мали такі ж віддалені результати виживаності, як і хворі на РСВС, які були стентовані не з приводу нориць, що свідчить про високу ефективність стентування при РСВС з приводу нориць. Висновки: стентування неоперабельних хворих на рак верхніх та середніх відділів стравоходу є виправданим, воно дозволяє пацієнтам продовжити харчування природним шляхом та тим самим значно покращує якість життя, на відміну від накладення стоми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.43-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського