РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754728<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лукашенко А. В. 
Неоад'ювантна хіміотерапія в лікуванні резектабельного раку шлунка / А. В. Лукашенко, А. В. Бойко // Клініч. онкологія. - 2019. - 9, № 3. - С. 159-163. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Рак шлунка (РШ) відноситься до пухлин з поганим прогнозом і незадовільними результатами лікування, навіть при I стадії хвороби. Неоад'ювантна хіміотерапія (НАХТ) може бути одним зі шляхів покращення результатів лікування пацієнтів із резектабельним РШ. Однак наявні пілотні дослідження ефективності НАХТ засновані на обмеженій кількості даних. Проведено оцінку впливу НАХТ на довгострокову виживаність пацієнтів з аденокарциномою шлунка шляхом рандомізованого дослідження. Протягом 2007 - 2017 рр. в дослідження було включено 257 пацієнтів з I - III стадією РШ, що отримали радикальне лікування в клініці Національного інституту раку. Усіх пацієнтів було рандомізовано на 2 групи після уточнення стадії шляхом цитологічного дослідження змиву черевної порожнини. Пацієнтам I групи (104 пацієнти) проводилася НАХТ (3 цикли за схемою ECF) з подальшою хірургічною операцією, у той час як пацієнтам II групи (153 пацієнти) проводилося хірургічне лікування. Подальший життєвий статус "живий/помер" та дату останнього спостереження було отримано з бази даних Національного канцер-реєстру України станом на кінець 2017 р. Оцінка кривих виживаності проводилася з використанням методу Каплана - Мейєра. Проведено порівняння безпосередніх результатів хірургічного лікування та довгострокової виживаності між двома групами. Аналіз безпосередніх результатів не виявив достовірної різниці в кількості днів перебування в стаціонарі, часу проведення операції (188 проти 182,5 хв, р << 0,001), частоті ранніх і пізніх хірургічних ускладнень в обох групах (26 (25,0 %) проти 36 (23,5 %), p = 0,891 ранніх та пізніх 8 (9,5 %) проти 19 (12,4 %), p = 0,986). Загальна виживаність статистично значущо відрізнялася, показник 5-річної виживаності в I групі дорівнював 54,2 % (95 % довірчий інтервал (ДІ) 43,1 - 68,2) та 40,5 % (95 % ДІ 31,4 - 52,1; p = 0,02) - для II групи відповідно. НАХТ не призводила до подовження виживаності у пацієнтів з I стадією захворювання (87,5 проти 86,3, р = 0,82). Висновки: НАХТ при РШ покращує довгострокову виживаність без збільшення післяопераційних ускладнень у хворих з II і III стадією РШ. НАХТ може бути рекомендована пацієнтам з місцево-поширеними Т3-Т4 пухлинами з метою покращення резектабельності, а також хворим з I стадією захворювання, враховуючи низьку точність променевої діагностики при встановленні стадії захворювання. Для остаточної оцінки ефективності комбінованого лікування РШ з використанням НАХТ рекомендовано проведення подальших рандомізованих досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-522

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського