РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754744<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Поляков А. М. 
Аналіз і обгрунтування технічних засобів поверхневого обробітку грунту з підвищеною грудкуватістю / А. М. Поляков, Г. В. Фесенко, В. В. Брюховецький // Інженерія природокористування. - 2019. - № 4. - С. 41-46. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Аналіз технологічного процесу поверхневого обробітку грунту (ПОГ) показав, що ефективність його застосування, а саме лущення, культивація, боронування, шлейфування та коткування, значною мірою залежить від грунтово-кліматичних умов, які склалися на відповідному етапі вирощування сільськогосподарських культур. Установлено, що поверхневий обробіток сприяє збереженню капілярності грунту, залишає незруйнованими канали, утворені корінням рослин по закінченню свого вегетаційного періоду, зберігає структуру в кореневмісному шарі грунту, яка значною мірою впливає на його родючість. У виробничих умовах, як показав аналіз, у разі ПОГ мають місце значні відхилення щодо його подрібнення з утворенням структурованих часток, а саме недостатнє руйнування грудок до розмірів, допустимих відповідно до агротехнічних вимог. На підставі аналітичних досліджень технічних засобів ПОГ і результатів творчих пошуків, розроблено культиватор для поверхневого обробітку грунту, який забезпечує руйнування грудок переважно на структурні частки з одночасним зменшенням переподрібненої фракції. Відмінність такого культиватора полягає в тому, що вістрі кільчастих дисків спрямовані до лапи, з проникненням на глибину обробітку грунту та за їх зустрічі з опорною поверхнею лапи розколюють грудки на частки, переважно на агротехнічно-цінні для росту культурних рослин з одночасним зменшенням переподрібненої фракції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072 + П143

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського