РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754764<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фесенко Г. В. 
Аналіз технологічних властивостей робочих органів культиватора передпосівного поверхневого обробітку грунту і удосконалення стрілчастої лапи / Г. В. Фесенко, М. А. Жмуренко // Інженерія природокористування. - 2020. - № 1. - С. 89-94. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Одним із напрямків інтенсифікації сільськогосподарського виробництва є підвищення рівня механізації виробничих процесів у землеробстві за рахунок застосування більш досконалих технічних засобів. Це повною мірою відноситься до передпосівного поверхневого обробітку грунту, спрямованого на збереження вологи на глибині посіву та створення умов його рихлення без руйнування структури грунту. В результаті проведеного аналізу встановлено, що на початковій стадії переміщення в грунті стрілчастої лапи (СЛ) відбувається ущільнення підрізаного пласта з наступним зрушенням та кришенням у площині, розташованій під нахилом до горизонту. Подальше переміщення пласта по плоскій полиці робочого органа відбувається без рихлення до падіння з його обрізу, під час якого перемішується верхній сухий із нижнім вологим шаром грунту. Крім того, після сходу підрізаного пласта з крил СЛ та удару його грунтових агрегатів об грунтову підошву утворюється переподрібнена та пиловидна фракція, яка не є агротехнічно-цінною для грунту, що погіршує його структурний склад. Аналітичні дослідження показали, що підвищити ступінь кришення культиватором грунту та зменшити при цьому утворення переподрібненої фракції є можливим, якщо в СЛ полиці виконати випуклими у верхньому напрямку, при цьому кривизна випуклості повинна змінюватись із віддаленням від ріжучої кромки й обрізу полиці. Установлено, що ріжучу кромку й обріз полиці лапи слід розташувати в одній горизонтальній площині. Виконана в такому вигляді СЛ створює умови подальшого кришення підрізаного ним пласта грунту під час його руху по крилах лапи та поступове сходження з них без падіння, що запобігає взаємне переміщення оброблюваних шарів грунту з виносом на поверхню вологого шару й утворення переподрібненої пиловидної фракції, яка погіршує структурний склад грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського