РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754775<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Голуб Г. А. 
Дослідження насипної щільності подрібненої рослинної сировини / Г. А. Голуб, Н. М. Цивенкова, В. В. Чуба, А. А. Голубенко, В. І. Ачкевич, В. В. Корнійчук // Інженерія природокористування. - 2020. - № 2. - С. 45-52. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Стійка тенденція до розвитку засобів із виробництва енергії та палив, що є альтернативою традиційним джерелам енергії, має на увазі і попередню підготовку сировини. Теплотворна здатність палива в одиниці об'єму є основною паливно-технічною характеристикою сировини. Одним із методів підвищення даного параметра є збільшення насипної щільності (НЩ) сировини. З метою збільшення НЩ сировини в одиниці об'єму запропоновано конструкцію експериментальної установки. Які сировину використано поліфракційну суміш з подрібненої соломи. Дослідження виконано методом проведення багатофакторного експерименту. Змінними факторами були - фракційний склад подрібненої рослинної сировини, вміст вологи в суміші, коефіцієнт ущільнення суміші. Досліджено залежність НЩ суміші з подрібненої рослинної сировини від змінних факторів. За результатами експерименту складено рівняння регресії та побудовано відповідні поверхні відгуку. При виробництві енергії, з метою забезпечення нормальних умов протікання тепломасообмінних процесів у шарі сировини, порозність шару повинна бути 0,54 - 0,61, що досягається за значення НЩ сировини 200 - 250 кг/м<^>3. Діапазон вказаних значень НЩ сировини експериментально отримано при вологості сировини 20 %, вмісті дрібної фракції в суміші з подрібненої рослинної сировини 50 % і коефіцієнті її ущільнення 1,4. Отримані результати надають можливісь забезпечити керованість технологічним процесом виробництва палив та енергії. А саме, залежно від складу та вологості вихідної сировини можна підібрати такий коефіцієнт її ущільнення, за якого значення НЩ буде забезпечувати задану порозність шару на її основі. Наведені дослідження можуть бути використані при виборі обладнання та методу ущільнення сировини для виробництва палив та енергії на їх основі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П057 + Л535.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського