РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754788<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Артьомов М. П. 
Навантаження на колеса від зміни вертикальних прискорень в процесі руху сільськогосподарського агрегату / М. П. Артьомов // Інженерія природокористування. - 2020. - № 3. - С. 23-28. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Правильна експлуатація колісних шин тракторів утруднена і залежить від багатьох факторів. Тиск у шинах має велике значення для розподілу тиску напружень і деформацій як у самій шині так і її впливі на грунт. Деформація шини впливає на розмір поверхні контакту з грунтом. Низький тиск викликає надмірний прогин каркасу шини, що збільшує опір коченню колеса. Причини занадто великого тиску зниження зчеплення шин із грунтом, нерівномірний і швидкий знос, особливо ведучих коліс. Для різних грунтів залежно від тиску в шинах можна отримати різний розподіл напруження в грунті. Наведено вплив шини ведучого колеса трактора при експлуатації на зміну ущільнення грунту. Мета дослідження - оцінка впливу механічних напружень, що діють при впливі ведучих коліс сільськогосподарського агрегату (СГА), на зміну ущільнення грунту та процеси, що відбуваються при цьому. Сільськогосподарські машини можуть вплинути на структуру грунтового профілю на глибину до 0,6 м залежно від характеристики машин, типу грунту і початкових умов стану грунту. З огляду на зміну верхнього шару грунту, ходових системи СГА, особливо тракторів із навісними або причіпними знаряддями, які створюють тягове зусилля за рахунок напруження-деформації - взаємодії між шинами та верхнім шаром грунту. У цій контактно поверхневій взаємодії між грунтом і шиною відбувається деформація грунту при нормальних напруженнях і напруженнях зсуву. Напруження зсуву різко зростає зі збільшенням тягового зусилля та буксування коліс, що може призвести до руйнування слабкого верхнього родючого шару.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського