РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754812<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пузік Л. М. 
Урожайність та фізичні властивості буряка столового за різних строків сівби / Л. М. Пузік, В. А. Бондаренко // Інженерія природокористування. - 2020. - № 4. - С. 47-52. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Наведено результати досліду з вивчення впливу різних строків сівби на урожайність буряка столового та їхній вплив на формування фізичних властивостей коренеплодів. Дослідження проводили з гібридами іноземної селекції Боро F1, Манзу F1 та Бетті F1. Насіння буряка столового висівали у 2 строки: друга декада квітня і третя декада травня. Встановлено, що строк сівби впливає на швидкість проростання насіння та появу сходів буряка столового: за сівби у третю декаду травня сходи з'являлися на 12 діб раніше, ніж за сівби у другу декаду квітня. Тривалість вегетаційного періоду буряка залежить від температури грунту. Оскільки оптимальною температурою для росту та розвитку коренеплодів є 20 - 25 <^>oC, то вище або нижче за неї ростові процеси сповільнюються, тим самим подовжується вегетаційний період до настання технічної стиглості. Вищу врожайність коренеплодів буряк столовий формував за сівби у другу декаду квітня. Товарна врожайність і товарність продукції на 71 і 61 % відповідно залежали від особливостей гібрида. Вищий рівень товарної урожайності був у Манзу F1 і за сівби у другу декаду квітня становив 70,8 т/га, за сівби у третю декаду травня товарна врожайність була 65,6 т/га. Товарність продукції у Манзу F1 за першого і другого строків сівби зберігалася на рівні 92 %. Проте у гібрида Бетті F1 товарність була на рівні 93 - 94 % за самої меншої серед досліджуваних гібридів урожайності: 55,9 - 59,7 т/га. Такі фізичні показники буряка столового як маса та об'єм коренеплодів залежали від особливостей гібрида відповідно на 85 і 84 %. Вплив строку сівби становив від 7 до 12 %. Істотно вище фізичні показники коренеплодів були за сівби у другу декаду квітня. Коренеплоди істотно більші за масою та об'ємом формував Манзу F1 - 307,8 - 316,5 г і 296,7 - 305,5 м<^>3 відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.32-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського