РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754835<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ліннік О. П. 
Особливості золь-гель синтезу напівпровідникових азотовмісних плівок TiO2, модифікованих іонами металів (Zn2+, Zr4+, Pt2+) / О. П. Ліннік, Н. П. Смірнова, Г. М. Єременко // Доп. НАН України. - 2020. - № 12. - С. 67-74. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Аналіз складу та структури поверхні методом рентгенівської фотоелектронної спектроскопії (РФЕС) азотовмісних M/TiO2 плівок, синтезованих золь-гель методом, свідчить про те, що модифікування іонами металів сприяє формуванню спільних зв'язків між атомами елементів. Залежно від природи металу, а саме його здатності формувати комплекси з сечовиною за заданих умов синтезу, змінюється механізм термолізу сечовини, що зумовлює зміну складу поверхні матеріалу. Згідно з результатами РФЕС, на поверхні зразків, модифікованих іонами Zn<^>2+ або Zr<^>4+, атоми нітрогену знаходяться в оточенні атомів неметалів. Унаслідок протонування молекули сечовини утворення комплексів з атомами Ti, Zn або Zr не відбувається, що призводить до її термолізу з формуванням O, N-вмісних продуктів реакції. У разі використання в синтезі іонів Pt<^>2+ спостерігається як впровадження заміщуючого нітрогену в гратку TiO2, так і формування N-вмісних фрагментів. Здатність іонів Pt взаємодіяти з молекулою сечовини через аміногрупу змінює механізм реакції, а саме: перетворення сечовини в комплексі з Pt відбувається за вищих температур, як і кристалізація TiO2, що виступає в ролі каталізатора в процесах перетворення проміжних продуктів термолізу сечовини та забезпечує формування спільних зв'язів між атомами N та Ti.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г582.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського