РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754894<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Манілевич Ф. Д. 
Закономірності гідролізу алюмінію, активованого евтектичним сплавом Ga-In-Sn та цинком / Ф. Д. Манілевич, Ю. К. Пірський, А. В. Куций, Б. І. Данильцев // Укр. хім. журн. - 2020. - 86, № 1/2. - С. 63-77. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Для підвищення активності алюмінію, легованого евтектичним сплавом Ga-In-Sn, в реакції гідролізу як додаткову добавку використано цинк. Порівняльні волюмометричні визначення водню, який виділявся при гідролізі сплавів 95 мас. % Al + 5 мас. % евтектики Ga-In-Sn і 92 мас. % Al + 5 мас. % евтектики Ga-In-Sn + 3 мас. % Zn, показали, що введення цинку в активований алюміній призвело до значного пришвидшення виділення водню з води за невисоких температур (25 і 40 <^>oC). Ефективні константи швидкості гідролізу сплаву з добавкою цинку, розраховано з застосуванням модифікованого рівняння Праута - Томпкінса, становили 1,33, 1,75, 2,19 і 2,58 хв<^>-1 за температур 25, 40, 55 і 70 <^>oC, відповідно. Ефективна енергія активації процесу, розрахована за температурною залежністю ефективної константи швидкості, склала 12,6 кДж-моль<^>-1, що свідчить про дифузійний контроль швидкості гідролізу. Аналіз рентгенівської дифрактограми продуктів гідролізу сплаву 92 мас. % Al + 5 мас. % евтектики Ga-In-Sn + 3 мас. % Zn за температури 55 <^>oC показав, що до їх складу входять беміт, баєрит і в невеликих кількостях легуючі метали.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л264.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського