РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754896<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kolbasov H. Ya. 
Electrochemical sensor for determination of the oxygen concentrations in biological liquids = Електрохімічний сенсор для визначення концентрації кисню у біологічних рідинах / H. Ya. Kolbasov // Укр. хім. журн. - 2020. - 86, № 1/2. - С. 97-99. - англ.

Датчик призначений для вимірювання концентрації розчиненого кисню в біологічних рідинах, особливості в потоці крові або краплі крові, і його можна використовувати в медичній практиці. Таким чином, при лікуванні гіпоксії, яка розвивається в тканинах через порушення здатності клітини засвоювати кисень, необхідно контролювати ту частину кисню в плазмі крові, яка не пов'язана гемоглобіном. Цей же аналіз необхідний для гіпербаричної оксигенації крові при захворюваннях легенів, спричинених, зокрема, при коронавірусі. Переваги розробленого сенсора у порівнянні з відомими сенсорами кисню полягають у мінімізації розмірів, швидкодії та селективності. В існуючих сенсорах як активний електрод використовується платина, яка адсорбує кисень та інші розчинені речовини, що призводить до нестабільності вимірів і необхідності використання тефлонової мембрани (ТМ), через яку дифундує кисень. При застосуванні сенсорних елементів (СЕ), розроблених в ІЗНХ НАНУ, відпадає необхідність використання ТМ, що призводить до мінімізації розмірів СЕ, підвищення швидкодії сенсора та надає можливість визначати концентрацію розчиненого кисню у малому об'ємі. Селективність сенсора досягається за рахунок вибору області потенціалів, де електрод є чутливим до кисню. Розроблено лабораторний макет мікросенсора для медико-біологічного призначення. Його конструкцію виконано за двоелектродною схемою, що містить індикаторний і допоміжний електроди. До складу мультисенсора входять змінні мікроелектроди та проти-електрод-манжет (рисунок 1). Чутливість сенсора до розчиненого кисню - (6 - 15) x 10<^>-8 моль/л, точність вимірювання концентрації кисню - 5 - 8 %. Швидкодія сенсора 7 - 12 с. Сенсор є простим у виготовленні, не потребує дефіцитних матеріалів і складних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г4 с3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського