РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754906<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рождественська Л. М. 
Мембрани, модифіковані нанокомпозитами гідратованого діоксиду цирконію та окисленого графену / Л. М. Рождественська, К. О. Куделко, В. М. Огенко, Т. В. Пліско, О. В. Більдюкевич, Ю. В. Борисенко, В. В. Чміленко // Укр. хім. журн. - 2020. - 86, № 3/4. - С. 91-107. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Органо-неорганічні мембрани отримано шляхом імпрегнуванням ультрафільтраційних мембран композиційним модифікатором - гідратованим діоксидом цирконію, який містив окиснений графен (0,5 мас. %). Модифікатор осаджено в активному шарі мембрани, таким чином формували "вторинний активний шар". Його товщина, оцінена за рівнянням Козені - Кармана, становить 0,66 - 1,38 мкм. Більш тонкий шар утворюється у мембрані з меншим розміром пор. Визначено коефіцієнти дифузії іонів Li<^>+ та Na<^>+ і вплив модифікатора на затримувальну здатність щодо іонів жорсткості (10 - 14 %) і білкових речовин (95 - 98 %) у процесах фільтрації. Математичне моделювання залежностей потоку пермеата від часу показало, що наявність частинок іоніту в полімерному активному шарі запобігає акумулюванню органічних речовин у порах. Забруднюється лише зовнішня поверхня мембран - осад може бути легко видалений механічним шляхом. Показано, що введення до пор мембран вуглецевої складової додатково до неорганічного іоніту є доцільним лише у випадку дрібнопористого активного шару. Критерієм доцільності слугують, зокрема, продуктивність вихідної полімерної мембрани (20 дм<^>3/(м<^>3-год)) і селективність до калібранту з молекулярною масою 40 кДа (99 %). У порівнянні з мембраною, модифікованою лише неорганічним іонітом, досягається підвищена селективність, більша швидкість фільтрування розчинів білків і стійкість до забруднення органічними речовинами. Отримані результати розглянуто з позицій гідрофобно-гідрофільних властивостей окисненого графену.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г589

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського