РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754988<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Karvatska Yu. P. 
Differential immunotropic therapy of patients with acne = Диференційована імунотропна терапія хворих на акне / Yu. P. Karvatska // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 3. - С. 34-38. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Акне (Acne vulgaris) є одним із найбільш поширених захворювань шкіри (реєструється у 80 - 90 % осіб юнацького й молодого працездатного віку) з локалізацією вугрової висипки на відкритих ділянках шкіри, має хронічний перебіг, що спричиняє психоемоційні зміни у пацієнтів і знижує якість їх життя. Мета роботи - підвищити ефективність лікування хворих на акне залежно від клінічних проявів дерматозу та стану системного імунітету пацієнтів шляхом диференційованого застосування імунотропного засобу. Проведено комплексне імунологічне обстеження й лікування 146 хворих на вугрову хворобу віком від 19 до 25 років, з них 77 (52,7 %) осіб жіночої та 69 (47,3 %) - чоловічої статі. Групу контролю склали 35 практично здорових осіб (донорів) подібного віку й статі. У всіх 146 обстежених хворих на вугрову хворобу діагностовано запальну форму акне, у тому числі: у 37 (25,3 %) осіб - легкий клінічний перебіг, у 83 (56,8 %) - середній ступінь тяжкості та у 26 (17,9 %) - тяжкий клінічний перебіг акне. Внаслідок імунологічного обстеження у пацієнтів із тяжким та середньотяжким клінічним перебігом акне встановлено вірогідні зміни показників імунітету за несуттєвих їх змін у разі легкого перебігу акне. Зважаючи на встановлений характер змін імунологічних показників хворих на акне призначали імунотропний препарат глюкозамінілмурамілдипептид (лікопід) диференційовано - по 2 мг двічі на добу 10 днів (у разі вугрової хвороби середнього ступеня тяжкості) та по 10 мг один раз на добу 10 днів (за тяжкого клінічного перебігу дерматозу), що зумовило позитивну динаміку клінічних проявів акне та імунологічних показників крові у таких пацієнтів. Висновки: диференційована імунотропна терапія, що була застосована у комплексному лікуванні хворих на акне із призначенням імунотропного препарату глюкозамінілмурамілдипептиду (лікопід), надає змогу підвищити результати лікування, що підтверджується вірогідною позитивною динамікою клініко-лабораторних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського