РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754991<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Неміш І. Л. 
Структурно-функціональні зміни міокарда за коморбідного поєднання хронічного коронарного синдрому, хронічного обструктивного захворювання легень та ожиріння / І. Л. Неміш, Г. Я. Ступницька, О. І. Федів // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 3. - С. 53-59. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - проведення аналізу показників структурно-функціонального стану міокарда за коморбідного поєднання хронічного коронарного синдрому (ХКС), хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) та ожиріння. Обстежено 63 особи, яких було розподілено на три клінічні групи: перша група - 16 пацієнтів з ХКС та ожирінням; друга (n = 16) - обстежувані з ХКС, ХОЗЛ та 18,5 << ІМТ << 4,9; третя (n = 16) - хворі на ХКС, ХОЗЛ та ожиріння. Контрольна група - 15 здорових індивідуумів з 18,5 << ІМТ << 24,9. Проведено визначення показників функції зовнішнього дихання (ФЗД) та оцінку структурно-функціонального стану міокарда за даними ехокардіографії (ЕхоКГ) в M- та B-режимах та доплерехокардіографії в імпульсному режимі з вимірюванням співвідношення швидкостей піку раннього та пізнього діастолічного наповнення лівого шлуночка (ЛШ) в систолу передсердь (E/A). Для оцінки індексу BODE та модифікованого індексу BODE (body-mass index (BMI), airflow obstruction, dyspnea, and exercise tolerance) застосовували ІМТ, об'єм форсованого видиху за 1 с (ОФВ1), модифіковану шкалу Медичної Дослідницької Ради (mMRC) та тест із 6-хвилинною ходьбою. Встановлено вірогідне збільшення на 17 % розмірів лівого передсердя (ЛП), на 15 % кінцево-систолічного розміру (КСР) (p << 0,05), на 12,7 % кінцево-діастолічного об'єму (КДО), на 7 % товщини задньої стінки ЛШ у систолу (ТЗСЛШс), на 5,9 % товщини міжшлуночкової перегородки в діастолу (ТМШПд), на 57,5 % систолічного тиску в легеневій артерії (СТЛА), на 36 % розмірів правого шлуночка (ПШ) та зменшення на 7,1 % фракції викиду (ФВ), на 33,2 % співвідношення E/A у пацієнтів з ХКС, ХОЗЛ та ожирінням у порівнянні з хворими на ХКС та ожиріння (p << 0,05). У групі пацієнтів з ХКС, ХОЗЛ та нормальною масою виявлено вірогідне зростання на 7,8 % розмірів ЛП, на 4,2 % товщини задньої стінки ЛШ у діастолу (ТЗСЛШд), на 9,3 % ТМШПд, на 42 % СТЛА, на 21 % розмірів ПШ та зменшення на 6,7 % ФВ, на 31,5 % співвідношення E/A у порівнянні з першою (p << 0,05). Виявлено також вірогідне зростання на 8,6 % розмірів ЛП, на 8,1 % КСР, на 10,8 % СТЛА (p << 0,05) та зменшення на 2,5 % співвідношення E/A у пацієнтів з ХКС, ХОЗЛ та ожирінням у порівнянні з хворими на ХКС, ХОЗЛ та нормальною масою тіла (p << 0,05). Висновки: встановлено більш виражені структурно-функціональні зміни розмірів ЛП, кінцево-систолічного розміру, співвідношення швидкостей піку раннього та пізнього діастолічного наповнення ЛШ в систолу передсердь та систолічного тиску в легеневій артерії у хворих на ХКС, ХОЗЛ та ожиріння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-2 + Р410.140.9 + Р412.3-356 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського