РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754994<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Поліщук І. П. 
Клініко-лабораторна оцінка впливу секнідазолу та кліндаміцину при бактеріальному вагінозі у жінок репродуктивного віку / І. П. Поліщук // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 3. - С. 73-79. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Серед всіх інфекційних захворювань жіночої статевої сфери найчастіше трапляється бактеріальний вагіноз (БВ) і останнім часом все більше зростає стертість клінічних ознак захворювання, з'являються безсимптомне носійство, атипові і уповільнені форми. За даними різних авторів, на його частку припадає від 20 до 60 % всіх вульвовагінальних інфекцій нижнього відділу жіночих статевих органів. Застосовувані у даний час лікувальні комплекси не завжди є ефективними і тому стоїть питання пошуку та впровадження у практику нових і ефективних методів. Мета роботи - розробити ефективні критерії оцінки мікробіологічних особливостей інфекційних взаємодій за БВ для підвищення ефективності діагностики, лікування та профілактики даного захворювання. З метою лікування БВ використовували таблетки секнідазолу 0,5 по 1 табл. - двічі 2 доби перорально під час місячних та супозиторії кліндаміцину фосфату, що містять у перерахуванні на кліндаміцин 100 мг, у піхву на ніч протягом трьох діб після місячних. Проведено комплексне обстеження 40 (10) жінок віком 21 - 45 років, у яких БВ був основним діагнозом. Всі жінки підлягали комплексному обстеженню з використанням визначення pH реакції піхвового вмісту та амінотесту. Лабораторні дослідження включали: мікроскопію вагінальних мазків за Граммом у модифікації Kopeloff, бактеріологічні посіви на живильні середовища для визначення факультативно-анаеробних бактерій і облігатно-анаеробних бактерій. Клініко-лабораторна оцінка проводилася після верифікації діагнозу БВ та через місяць після лікування секнідазолом та кліндаміцином. Після проведеного лікування секнідазолом та кліндаміцином у жінок із БВ зникла клінічна симптоматика захворювання і спостерігалося повне одужання. У всіх жінок 2-ї групи лактобактерії виділялися у вигляді асоціації у високій концентрації 10<^>6 - 10<^>7 з високою захисною здатністю, як і в жінок із нормоценозом піхви. Факультативні анаероби після використання запропонованої терапії завжди траплялися в монокультурі, ступінь обсіменіння піхви складав 10<^>4 і менше КУО/мл. Така ж тенденція, після використання запропонованого лікування, спостерігалась і для облігатних анаеробів: їх склад і концентрація наблизилися до меж варіанта норми. Висновок: аналіз перебігу лікування жінок із БВ надає змогу дійти висновку, що використання запропонованої терапії призводить до відновлення нормоценозу піхви з дещо нижчою концентрацією лактобактерій 10<^>6, а це, у свою чергу, потребує проведення етіологічно і патогенетично обгрунтованих діагностичних, лікувальних та профілактичних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.306

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського