РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755012<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рудень В. В. 
Автентифікація результатів рейтингової оцінки стану захворюваності населення на гіпертонічну хворобу в контексті адміністративно-територіального та регіонального устрою України / В. В. Рудень // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 3. - С. 195-203. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено стан первинної та загальної захворюваності на усі форми гіпертонічної хвороби (ГХ) населення України в контексті наявного адміністративно-територіального та регіонального устрою України. Одержані результати, незважаючи на їх різноманітність та кількість, засвідчують про пряму загрозу цієї патології здоров'ю та життю мешканців України незалежно від території їх мешкання, що вимагає на рівні держави нагальних і реальних і дієвих напрацювань та реалізації шляхів профілактичного змісту щодо вчасної мінімізації ризиків у виникненні та подальшому розвитку ГХ в конкретної людини/громади/популяції. Мета дослідження - обгрунтування результатів рейтингової оцінки стану захворюваності населення на ГХ в контексті адміністративно-територіального та регіонального устрою України. Виконано епідеміологічне, одномоментне, суцільне, проспективне наукове дослідження, проаналізовано біостатистичні дані МОЗ та Держаної служби статистики України (2002 - 2018) з їх зведенням та опрацюванням у електронних таблицях пакета Microsoft Office Еxcel 2016, за використання низки наукових медико-статистичних методів дослідження з урахуванням принципів системності. Надано рейтингової оцінки рівня поширеності ГХ серед населення на адміністративних територіях, незважаючи на його амплітуду в стані первинної (Pпер = 2732,8 о/оооо у Миколаївській - перше та Pпер = 922,6/100 тис. у Херсонській - п'яте місце) та загальної захворюваності (Pзаг = 34335,8 о/оооо у Дніпропетровській - перше та Pзаг = 22541,1/100000 у Харківській областях - п'яте місце) та результати такого рейтингу серед жителів регіонів, де Центральний регіон (Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Полтавська, Черкаська, Хмельницька) з першим оціночним місцем як у стані первинної (<$ESIGMA n~=~191023>; <$EP~=~28,0~symbol С~1,6> %, за P = 1810,3/100000), так і загальної (<$ESIGMA n~=~2947296>; <$EP~=~28,4~symbol С~1,6> %; P = 29507,4 о/оооо) захворюваності на ГХ над усіма іншими регіональними територіями, засвідчує про пряму загрозу даної патології здоровію та життю мешканців України незалежно від території їх мешкання. Висновок: одержані результати обгрунтовано засвідчують, що як первинна, так і загальна захворюваність на ГХ є складною медико-соціальною проблемою серед населення України як в усіх адміністративних терироріях, так і регіонах країни, що потребує нагальних на рівні держави реальних та дієвих напрацювань профілактичних шляхів вчасної мінімізації ризиків у виникненні та подальшому розвитку ГХ в конкретної людини/громади/популяції, що матиме позитивний і безпосередній вплив на покращання стану громадського здоров'я населення та розвиток економіки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.03 + Р11(4УКР)026.266

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського