РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755014<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zaimenko N. V. 
Comparative analysis of agrochemical, allelopathic and microbiological characteristics of the soil environment for Actinidia arguta (Siebold et Zucc.) Planch. ex Miq. cultivated in Ukraine and two provinces of China = Порівняльний аналіз агрохімічних, алелопатичних та мікробіологічних особливостей грунтового середовища Actinidia arguta (Siebold et Zucc.) Planch. ex Miq. в Україні та двох провінціях Китаю / N. V. Zaimenko, N. A. Pavliuchenko, N. E. Ellanska, B. O. Ivanytska, I. P. Kharytonova, O. P. Yunosheva, N. V. Skrypchenko, P. Zhang, D. Liu, J. Shen, L. Tian // Інтродукція рослин. - 2020. - № 85/86. - С. 3-14. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Мета роботи - оцінити агрохімічні, алелопатичні та мікробіологічні особливості грунтового середовища рослин Actinidia arguta, що культивуються в Україні та у двох провінціях Китаю. Зразки ризосферного грунту були відібрані на глибині 0 - 15 см під рослинами A. arguta у фазі достигання плодів в Україні (Київ: Північ України, Лісостеп, помірно континентальний клімат) та двох провінціях Китаю (Шаньдун: Схід Китаю, помірний пояс з мусонним кліматом; та Хейлунцзян: Північно-Східний Китай, континентальний мусонний клімат). Визначено концентрації вуглецю, а також доступних форм макро- і мікроелементів, фенольних сполук у грунтових зразках. Виміряно pH та редокспотенціал грунту. Фітотоксичність грунту вивчено методом прямого біотестування за приростом коренів крес-салату (Lepidium sativum). Проведено мікробіологічні аналізи грунтових зразків. Показано відмінності у концентрації вуглецю, мікро- та макроелементів у досліджуваних грунтах. Панування відновних процесів (Eh << 400 mV) у грунті під рослинами A. arguta вказує на сповільнення процесу гуміфікації та наявність рухливих форм органічних сполук з алелопатичними властивостями. Зі збільшенням значень pH редокс потенціал грунту знижувався, що свідчить про посилення відновних процесів. Фітотоксичність грунту під рослинами A. arguta сягала 20 - 70 % порівняно з контролем, що, ймовірно, пов'язано із акумуляцією фенольних сполук, а також заліза та мангану. Встановлено взаємозв'язки між pH, фітотоксичністю та чисельністю основних таксономічних та еколого-трофічних груп мікроорганізмів у грунтах під рослинами A. arguto. Висновки: кальцієві лювісолі з Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України (м. Київ, Україна) та чорнозем з м. Цзямуси (провінція Хейлунцзян, Китай) виявилися найбільш сприятливими для зростання A. arguta. Солонці з м. Харбін (провінція Хейлунцзян) та типові лювісолі з м. Ліньї (провінція Шаньдун, Китай) були найменш придатними для рослин A. arguta.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.21 Act + П289 -4 актинідія

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського