РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755015<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Roche J. 
Effects of the electromagnetic field of Wi-Fi systems and experimental gadget M4 on growth, development and photosynthesis of wheat = Вплив електромагнітного поля Wi-Fi систем та експериментального приладу М4 на процеси росту, розвитку та фотосинтез пшениці / J. Roche, N. P. Didyk, B. O. Ivanytska, N. V. Zaimenko, O. O. Chudovska // Інтродукція рослин. - 2020. - № 85/86. - С. 15-24. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Мета роботи - оцінити вплив електромагнітного поля Wi-Fi систем та експериментального приладу М4 (розробленого компанією SAS "IRDT", Франція) на проростання насіння, ріст та фотосинтетичну активність ювенільних рослин пшениці. Рослини вирощували за контрольованих умов освітлення, температури та вологості протягом восьми діб у вегетаційному досліді, який моделював наступні умови: відсутність електромагнітного поля Wi-Fi систем (контроль); на відстані 30 см від працюючого Wi-Fi роутера; на відстані 30 см від працюючих Wi-Fi роутера та приладу М4. Розвиток тест-рослин та їх життєвий стан оцінювали за схожістю насіння, показниками росту (висота надземноїчастини, довжина коренів, кількістю бічних коренів, маса сухої речовини надземної та підземної частин), вмістом фотосинтетичних пігментів у листках та кількістю хлоропластів на клітину мезофілу у тканинах листків. Встановлено, що електромагнітне поле Wi-Fi роутера спочатку прискорювало, але потім пригнічувало проростання насіння, знижувало приріст надземних частин та коренів, вміст фотосинтетичних пігментів та кількість хлоропластів у клітинах мезофілу листків ювенільних рослин пшениці. Довжина кореня була найчутливішим морфометричним показником до впливу електромагнітного поля Wi-Fi роутера. Застосування приладу М4 повністю компенсувало негативний вплив Wi-Fi роутера на схожість насіння, приріст надземної частини та частково компенсувало пригнічення приросту коренів, хлоропластогенезу, а також вмісту хлорофілів a та b у листках пшениці. Висновки: захисна дія приладу М4 щодо електромагнітних полів антропогенного походження є перспективною для подальших досліджень наслідків більш тривалого впливу - від посіву до дозрівання, включаючи наступні покоління тест-рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-271

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського