РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755094<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Клещов А. Й. 
Удосконалення технології плазмо-механічного руйнування гірських порід : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.03 / А. Й. Клещов; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т ім. Ігоря Сікорського". - Київ, 2017. - 23 c. - укp.

Вирішено проблему удосконалення технології плазмо-механічного руйнування гірських порід внесенням штучної дефектності до існуючої природної. Встановлено зміну модулю пружності I роду за квадратичною залежністю від енергії молекулярних зв'язків кристалічних структур, що дозволило оцінити енергетичний потенціал гірських порід. Визначено залежності питомої енергоємності плазмо-механічного руйнування гірських порід від індуктивності за унімодальним розподілом із позитивною асиметрією та від сили струму комбінованого навантаження за унімодальним розподілом із негативною асиметрією, що дозволило обрати раціональний режим комбінованого навантаження гірських порід. Досягнуто зниження питомої енергоємності руйнування гранітів на Пинязевицькому кар'єрі модернізованим буровим станком Copco ROC L8 на 11 % з 61,38 кВт х год / м3 до 54,69 кВт х год / м3. Зафіксовано фізичний ефект, виражений у попередньому ослабленні алевролітів та пісковиків на ДП «Волиньвугілля» ВП «Шахта Бужанська». Модуль пружності І роду алевролітів при використанні блоку плазмового руйнування знизився з 30,5 ГПа до 11,7 ГПа, пісковиків - з 15,0 ГПа до 4,5 ГПа. Зазначено, що річний економічний ефект від впровадження плазмо-механічного руйнування гірських порід в умовах Пинязевицького кар'єру досягає 1 577 800 грн. Розрахунковий термін окупності впровадження удосконаленої технології плазмо-механічного руйнування гірських порід складає 7 місяців.


Індекс рубрикатора НБУВ: И-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429695 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського