РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755139<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ковтун А. І. 
Удосконалення технології керованого розколу кам'яних блоків невибуховими руйнуючими сумішами : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.03 / А. І. Ковтун; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т ім. І. Сікорського". - Київ, 2017. - 24 c. - укp.

Розроблено наукові основи та обгрунтовано вдосконалений метод видобування кам'яних блоків із застосуванням невибухових руйнуючих сумішей (НРС) і керуючих пластин - вставок. В межах плоскої задачі теорії пружності з використанням третьої умови міцності досліджено процес зародження відривної тріщини вздовж системи шпурів шляхом прикладання статичних навантажень в присутності керуючої металевої пластини заданої товщини і одержано аналітичні формули для розрахунку технологічних параметрів - мінімально потрібного тиску в шпурі та відстані між шпурами в залежності від їх радіуса, товщини пластини - вставки і властивостей гірської породи. Детально досліджено процеси зростання в часі розтягуючих напружень σx і σy по осях анізотропії скельного масиву в процесі кристалізації НРС. Розроблено принципи та метод керування зародженням та напрямком утворення тріщини відриву в секторі між осями анізотропії руйнованого блоку. Експериментально досліджено працездатність НРС і якісно підтверджено механізм керування полем напружень шляхом відповідної орієнтації пластин - вставок для відколу камяних блоків. Розроблене обладнання для відколу кам'яних блоків гарантує його надійність та тривалість роботи в промислових умовах. Впровадження пропонованованої системи керованого відколювання гранітних блоків на Катеринівському родовищі лабрадориту підтвердило переваги розробленої технології, яка надає можливість прогнозованого створення параметрів статичного навантаження при екологічно безпечному процесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: И347.04

Шифр НБУВ: РА429739 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського