РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755150<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тютюнник О. С. 
Особливості обміну речовин і продуктивності якості молодняку овець за різних рівнів лізину, метіоніну і сульфуру у їх раціонах : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / О. С. Тютюнник; НААН України, Ін-т біології тварин. - Львів, 2017. - 20 c. - укp.

Представлено експериментальні дані щодо особливостей впливу добавок незамінних амінокислот лізину (3 г/гол/добу), метіоніну (2 г/гол./добу), а також Сульфуру в складі сульфату натрію (2 г/гол./добу) до основного раціону молодняку овець на відгодівлі на біохімічні показники крові, протеїновий склад тканин печінки і найдовшого м'яза спини, м'ясну і вовнову продуктивність. Доведено, що оптимізація вмісту лізину, метіоніну та Сульфуру в раціонах баранчиків сприяє інтенсифікації метаболічних процесів у їх організмі, зокрема, протеїнового, енергетичного і мінерального обміну, вмісту тиреоїдних гормонів у крові, кількісний і якісний склад протеїнів і ліпідів у тканинах печінки та найдовшого м'яза спини. З'ясовано, що дія лізину спрямована головним чином на формування м'ясних якостей, а сульфурвмісних сполук — вовнової продуктивності. Експериментально і економічно обгрунтовано доцільність балансування раціонів молодняку овець за вмістом незамінних амінокислот лізину, метіоніну та Сульфуру, що сприяє збільшенню і покращенню м'ясної і вовнової продуктивності. Зокрема, середньодобові прирости живої маси збільшилися на 14,3 — 29,5%, а вовни — на 13,4 — 34,0% із одночасним покращенням її фізико-хімічних властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-44 + П661-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429750 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського