РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755219<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Парцевська С. В. 
Блок-кополімери на основі поліетиленоксиду, полікапролактону і поліакриламиду та їх міцелярні наноконтейнери : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / С. В. Парцевська; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. - Київ, 2017. - 22 c. - укp.

Представлено синтез, досліджено структуру і міцелоутворення триблок-кополімерів ПАА-b-ПЕО-b-ПАА (ТБКПАА) з хімічно комплементарними блоками, амфіфільних ди- та триблок-кополімерів МОПЕО-b-ПКЛ (ДБКПКЛ) і ПКЛ-b-ПЕО-b-ПКЛ (ТБКПКЛ), а також створення на їх основі міцелярних наноносіїв погано розчинних лікарських субстанцій. Знайдено негативний динамічний та структурний матричні ефекти при радикальній блок-кополімеризації ПАА з ПЕГ, які викликають асиметричність ТБКПАА. У воді ТБКПАА формують моно- та полімолекулярні ("волохат") міцели з комплексним "ядром". У сумішах вода/етанол (ЕtOН>40 об %) ТБКПАА утворюють "квіткоподібні" міцели з ПАА-"ядром" і "короною" з "петель" ПЕО. Мікрофазна структура ДБКПКЛ і ТБКПКЛ, продуктів аніонної з розкриттям циклу блок-кополімеризації ПКЛ з (МО)ПЕО, містить кристалічні та аморфні області різних блоків. ДБКПКЛ утворюють у сумішах вода/діоксан класичні міцели з ПКЛ-"ядром" та їх агрегати; стабільність міцел росте із подовженням блоків. ТБКПКЛ формують "квіткоподібні" міцели з найменшою стабільністю. Агрегація міцел ДБКПКЛ і ТБКПКЛ у воді зростає і дає великі фрактальні сферичні, еліпсоїдні та "стрижнеподібні" структури. Показано високу ефективність інкапсуляції міцелами ТБКПАА і ДБКПКЛ преднізолону (ПЗ) та α-токоферолацетату (α-ТОКА) за рахунок Н-зв’язків та гідрофобних взаємодій. За низького вмісту ПЗ (φ) інкапсуляція міцелами ТБКПАА протікає за рівноважним механізмом, але зі зростанням φ вона переважає самоасоціацію молекул ПЗ і призводить до насичення міцел. На основі ТБКПАА і ДБКПКЛ створено нові міцелярні форми ПЗ і α-ТОКА; останні при тестуванні in vivo на білих мишах показали високу активність, повну біосумісність і не токсичність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.725 + Л719.96:Р

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429820 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського