РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755304<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черниш А. А. 
Удосконалення технології формування великогабаритних товстолистових деталей з елементами жорсткості з обмеженням осередку деформації : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.05 / А. А. Черниш; Кременчуц. нац. ун-т ім. М. Остроградського. - Кременчук, 2017. - 23 c. - Бібліогр.: с. 19-20 - укp.

Увагу приділено вдосконаленню процесів формування великогабаритних товстолистових деталей із прямолінійними рифтами на підставі регулювання осередку деформації та розвитку методів розрахунку елементів заготівлі, що деформуються поза контактом з інструментом, а також апроксимуючо-згладжувальних методів обробки експериментальних даних. На підставі методів варіаційного числення, а також сумісного розв'язання рівнянь рівноваги елемента закінцівки рифту і пластичності науково обгрунтовано можливість формозміни закінцівки рифту укороченим пуансоном, в умовах, коли частина закінцівки рифту вільно деформується поза контактом із формувальним інструментом. Це дозволило виключити утворення складок на плоских елементах заготовки і розриву матеріалу закінцівки рифту. Аналітично розв'язано задачі прогнозування форми заготовки в зоні вільної формозміни у припущенні про мінімум площі вільного елемента заготовки деформівної поверхні, визначення стоншень заготовки для різних варіантів формування і формування-витягання, розрахунку коефіцієнта тертя під час оформлення прямолінійних ділянок рифту за експериментальними даними зміни стоншень заготовки по поперечному перерізі рифту. Розвинуто метод чисельно-аналітичного розрахунку напружено-деформованого стану елементів рифту з використанням єдиного диференціального рівняння. Під час обробки експериментальних результатів застосовано кінцево-елементну апроксимацію, що дозволило відмовитися від вимірювань числових значень розмірів сітки безпосередньо на зразку і перейти до аналізу цифрового знімка досліджуваної ділянки. Вимірювання координат вузлів сітки здійснено у програмі Autocad після фотографування сітки. Кількісне оцінювання експериментальних даних із формування укороченим пуансоном проведено методами математичної статистики.


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.300.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429979 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського