РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755395<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Денисюк Л. І. 
Діагностична значимість поліморфізму Pro72Arg гена ТР53 у розвитку та прогресуванні первинної відкритокутової глаукоми : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / Л. І. Денисюк; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П. Л. Шупика. - Київ, 2017. - 20 c. - Бібліогр.: с. 15-16 - укp.

Роботу присвячено проблемі підвищення ефективності діагностики та прогнозування розвитку та прогресування первинної відкритокутової глаукоми (ПВКГ) шляхом визначення діагностичної значимості поліморфізму Pro72Arg гена ТР53 у пацієнтів в українській популяції. У пацієнтів на ПВКГ серед гомозиготних генотипів Рго72Рго зустрічався в 1,9 раза частіше ніж у контролі, а генотип Arg72Arg у 1,6 рідше; поліморфізм Pro72 Arg був асоційований із її розвитком. У чоловіків з ПВКГ підвищувалася частота алелі 72Рго та генотипу Рго72Рго гена ТР53; алель 72Рго у чоловіків і жінок була асоційована з розвитком ПВКГ, а ризик її розвитку був підвищений. Проапоптозна алель 72Агя мала патогенетичну роль у розвитку ПВКГ у жінок до 60 років, предкова алель 72Рго - у чоловіків старше 60 років. Для оцінки прогресування ПВКГ розроблено та розраховано нові індекси (ІДС, ІПС та ІДВОТ). У 3,5 % хворих с нормотензивною ПОУГ був предковий генотип Рго72Рго; у носіїв генотипів Pro72Arg і Arg72Arg був вищий рівень ВОТ і стрімкіше його збільшення (за величиною ІДВОТ) по мірі прогресування ПВКГ; у носіїв генотипу Рго72Рго ІДВОТ був мінімальним та не залежав від статі. Найбільше значення для прогнозування ІПС мав ВОТ, далі (за зменшенням коефіцієнтів регресії (3) - стадія ПВКГ на початку дослідження, тривалість захворювання та вік. До групи ризику входили носії генотипу Рго72Рго та алелі 72Рго поліморфізму Рго72Ате гена ТР53. Визначено індивідуальний ризик прогресування ПВКГ: мають жінки віком молодше 60 років за наявності генотипу Arg72Arg (у 2.7 раза), алелі 72Аге (у 1,9 раза) порівняно з жінками старшого віку; жінки віком до 60 років, носії генотипу Arg72Arg мають порівняно з чоловіками того самого віку; чоловіки старше 60 років за наявності генотипу Рго72Рго (у 3,3 раза) та алелі 72Рго (у 1,9 раза) порівняноі з жінками того самого віку; чоловіки старше 60 років, носії генотипу Рго72Рго (у 7,0 раза) та алелі 72Рго (у 3,6 раза) порівняно з чоловіками молодшого віку. Розроблено і впроваджено в практику оригінальна модель множинної регресії визначення ІПС, яка має високу прогностичну цінність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.91-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429969 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського