РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755422<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Василевський В. С. 
Патофізіологічне обгрунтування корекції фізичного розвитку та імунореактивності організму дітей віком 7 - 10 років з патологією зору : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.04 / В. С. Василевський; Сум. держ. пед. ін-т ім. А.С. Макаренка. - Суми, 2017. - 19 c. - Бібліогр.: с. 14-16 - укp.

Досліджено проблему дитячої інвалідності, зокрема категорії дітей, фізичний розвиток яких суттєво обмежений порушеннями зорової функції. Відомо, що через патологію зорової функції у дітей часто виникають вторинні зміни, які призводять до затримки фізичного розвитку, зниження показників серцево-судинної, дихальної, м'язової систем і, в цілому, працездатності організму. Увагу приділено вивченню патогенетичних механізмів психофізичного статусу та розробці поетапного комплексу реабілітаційних фізичних заходів дітей із патологією зору. Проведено обстеження 63-ох дітей віком 7 - 10 років, у тому числі 12-ти тотально сліпих (6-ти хлопчиків і 6-ти дівчаток) та 19-ти слабкозорих дітей (8-ми хлопчиків і 11-ти дівчаток) середній вік 8,48 ± 0,13 років і практично здорових однолітків із нормальним зором (16-ти хлопчиків і 16-ти дівчаток) середній вік 8,53 ± 0,13 років. На підставі вивчення психомоторних і психофізичних реакцій дітей із патологією зору, які характеризують властивості нервових процесів і функціональний стан із застосуванням моторних реакцій, ПСМР, звукового коректурного тесту, координаціометрії, оцінки стану точності рухів, вивчення динаміки рівня розвитку фізичних якостей установлено, що діти з патологією зору у віці 7 - 10 років відстають від практично здорових однолітків із нормальним зором. Застосування комплексної програми реабілітаційних заходів навчання руховим діям, точності контролю та самоконтролю дітей із патологією зору, призвело до суттєвих змін у більшості показників антропологічного статусу, фізичного розвитку та зовнішнього дихання організмів, а також у фізичній підготовленості хлопчиків і дівчаток у віці 7 - 10 років. На підставі клінічних даних установлено, що проведення розробленого комплексу реабілітаційних заходів як у хлопчиків, так і у дівчаток віком 7 - 10 років із патологією зору, сприяє покращенню імунно-гематологічних показників, які характеризують рівень адаптаційного напруження, клітинну реактивність організму дітей, а також реактивну відповідь нейтрофільних гранулоцитів периферичної крові дітей і стан неспецифічного протиінфекційного та специфічного імунного захисту організму (імунологічної реактивності) дітей віком 7 - 10 років із патологією зору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.670.2 + Р128.94-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430031 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського