РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755477<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чорна Н. О. 
Вплив легування йонами металів на структуру та фотокаталітичні властивості азотвмісних плівок діоксиду титану : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / Н. О. Чорна; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О. Чуйка. - Київ, 2017. - 24 c. - Бібліогр.: с. 18-21 - укp.

Досліджено синтез фотокаталітично активних матеріалів на основі діоксиду титану, модифікованого йонами металів (Цинк, Цирконій, Ферум) та неметалами (Нітроген) для створення ефективних каталізаторів під дією видимого світла. Розглянуто вплив методів та умов синтезу, а саме природа металу, вміст допанту, склад газової суміші, тиск газу та температура прожарювання на оптичні, структурні та фотоелектрохімічні властивості плівок нанорозмірного діоксиду титану. Досліджено хімічний стан елементів, фазовий склад та фотокаталітичну активність. Методом рентгенофотоелектронної спектроскопії встановлено, що застосування сечовини в золь-гель синтезі сприяє інкорпоруванню Нітрогену в структуру напівпровідника у формі міжвузлового атому; накопиченню йонів металу на поверхні наноматеріалу внаслідок утворення комплексних сполук на стадії дозрівання золю; прискорення кристалізації заданих фотокаталітично активних фаз і формування адсорбційних центрів, що приводить до підвищення фотокаталітичної активності. Зафіксовано формування фаз ландауіту (Fe2Ti2O7) та псевдобрукіту (Fe2TiO5) за досить низьких температур прожарювання - 450 °С - без домішок оксидів металів. Встановлено вплив йонів металу на ефективність інкорпорування Нітрогену в процесі синтезу методом імпульсного лазерного переосадження. Наявність йонів Цирконію, радіус яких більший за радіус йонів Титану, приводить до деформації гратки TiО2 й ефективного інкорпорування заміщуючого Нітрогену. Запропоновано модель, що пояснює можливість утворення покриття TiN при низькому тиску газової суміші та за значно нижчої, ніж зазвичай температури, а саме 450 °С. Експериментально встановлено оптимальні параметри проведення процесів синтезу допованого діоксиду титану, що дозволяє одержувати мультикомпонентні каталізатори, які виявляють вищу стабільність та фотокаталітичну ефективність в реакціях відновлення токсичних дихромат-йонів і розкладу антибіотику тетрацикліну гідрохлориду під УФ та видимим світлом, у порівнянні з чистим ТіОг. Фотокаталітичні дослідження процесів відновлення дихромат-йонів та окиснення біогенного забруднювача довкілля - тетрацикліну гідрохлориду - показали, що висока фотокаталітична активність плівок N/ТіО2, N/Fe/Ti, Fe/Ti (золь-гель метод) і 10ZrTiN5C1 (метод ІЛП) як під УФ, так і під ВС дозволяє рекомендувати їх як універсальні фотокаталізатори під сонячним опроміненням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.32

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА430086 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського