РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755553<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савєльєва Н. М. 
Особливості клініки, діагностики і лікування генералізованого пародонтиту у хворих з паразитарною інвазією : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.22 / Н. М. Савєльєва; ДУ "Ін-т стоматології та щелеп.-лицев. хірургії", НАМН України. - Одеса, 2017. - 34 c. - Бібліогр.: с. 27-30 - укp.

Показано, що при паразитарній інвазії перебіг генералізованого парадонтиту значно важчий, ніж за її відсутності, про що свідчать показники пародонтальних індексів, глибини пародонтальних кишень, висоти рецесії ясен, рівня втрати епітеліального прикріплення. Виявлено, що при цьому має місце достовірно підвищений вміст у ротовому секреті загального білка,позаклітинної пероксидазної активності, вміст в пародонтальних кишенях клітинних елементів і великий відсоток серед них зруйнованих і пошкоджених нейтрофільних гранулоцитів і епітеліальних клітин, достовірно підвищений вміст у сироватці крові прозапальних цитокінів, зниження місцевого й системного імунітету, інфільтрація тканини пародонта еозинофілами й лімфоцитами, підвищення у популяції Th-лімфоцитів частки Тh2-клітин й порушення співвідношення Th1/Th2, достовірно знижена продукція ІЛ-2. При цьому мікроби, які колонізують тканини пародонта, виступають чинником аутоімунізації організму. Виявлено, що у розвитку запалення пародонта при паразитозах провідну роль відіграють аутоантитіла до тканин пародонта, активніше перебігають процеси пероксидації. Показано, що під впливом розробленої терапії різко знижувалися пародонтальні індекси, відновлювався нормальний біоценоз ротової порожнини, нормалізувалися місцевий і системний імунітет, цитокіновий профіль, вміст лізоциму slgA у ротовому секреті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12 + Р517

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430162 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського