РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755608<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колюшева О. С. 
Англійська адміністративно-правова термінологія в адміністративному праві України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. С. Колюшева; НДІ публ. права. - Київ, 2017. - 18 c. - Бібліогр.: с. 13-14 - укp.

Вперше в національній науці адміністративного права на монографічному рівні та враховуючи положення чинного законодавства, міжнародно-правових стандартів і правозастосовної практики, здійснено наукове дослідження англійської адміністративно-правової термінології в адміністративному праві України. Запропоновано пріоритетні напрями удосконалення вітчизняного законодавства щодо паралельного існування української та англійської термінології в адміністративному праві України. Охарактеризовано адміністративно-правові акти країн-членів Європейського Союзу в англійській інтерпретації. Визначено адміністративно-правові аспекти англізації наукових досліджень у діяльності Міністерства освіти і науки України. Здійснено порівняльний аналіз змісту основних термінів адміністративного права України та Франції в англійській інтерпретації. При використанні терміна ''адміністративне право'' або ж ''Administrative Law'' англійською мовою під час перекладу нормативно-правових актів, міжнародних договорів, конвенцій в умовах співробітництва із Францією, вченому-адміністративісту необхідно знати і враховувати, що французи будуть розуміти під адміністративним правом не тільки галузь публічного права, а й конституційного. Визначено, що адміністративно-правові відносини в англійській інтерпретації, які використовуються у Франції, Федеративній Республіці Німеччина, Польщі - це суспільні відносини у формі соціальної взаємодії між суб'єктами й об'єктами публічного управління із використанням англійської адміністративно-правової термінології з метою встановлення стійких правових зв'язків і виникнення юридичних наслідків. З'ясовано основні аспекти адміністративно-правових актів країн-членів Європейського Союзу в англійській інтерпретації. Адміністративне право таких країн-членів Європейського Союзу, як Федеративна Республіка Німеччина, Франція, Республіка Польща має ряд схожих і відмінних рис. Спільними рисами є функціонування адміністративного права таких країн на основі принципів пропорційності, рівності, захисту законних інтересів. Також спільним для адміністративного права вищевказаних держав є наявність кодифікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4ВЕЛ) в3 + Х819(4УКР) в3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського