РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755648<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чигринов В. Е. 
Взаємодія в системах германій-халькогенід (оксид) металу II - V груп, структура й оптичні властивості композитів та покриттів на їх основі : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / В. Е. Чигринов; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В. Богатського. - Одеса, 2017. - 20 c. - укp.

Установлено закономірності взаємодії в системах германій - халькогенід (оксид) металу II - V груп Періодичної системи у твердофазному стані й у процесі термічного випаровування у вакуумі. У системах Ge-ZnX (Х - О, S, Se) взаємодія, в основному, відбувається при переході у газоподібний стан. У той же час, дані РФА, спектроскопії дифузійного відбиття й ІЧ спектроскопії свідчать про досить глибоку взаємодію в системах Ge-M2X3 (М - In, Sb; X - S, Se) та Ge-MO2 (M - Ge, Sn). Проміжне положення займають системи Ge-MIn2X4' (M - Zn, Mn, Eu(II), Yb(II); X - S, Se) і Ge-EuX (X - S, Se), y яких помітну взаємодію проявляють лише системи з Eu(ІІ). У системах Ge-Sb2X3 (X - S, Se) установлено факт стеклоутворення, що проявляється в помітному гіпсохромному зсуві максимуму на спектрі дифузного відбиття та зміні ІЧ спектрів. У випадку систем Ge-МO2 (М - Ge, Sn) на ІЧ спектрах явно виражено характерне для GeO згладжування піків поглинання, а також своєрідна модуляція кривих. Проведено методом термодинамічних розрахунків оцінку умовних температур випаровування композитів, що дозволило визначити досліджувані системи як CVD ("Chemical Vapor Deposition") - композити. Одержані з композитів покриття є рентгеноаморфними. Більшість із них має високі показники заломлення (2.2 - 3.7), а також низькі оптичні втрати та високу механічну міцність (група 0). Один із CVD - композитів, а саме Ge-Sb2S3, використано для завершальної стадії глибокого очищення ZnS від оксидних домішок. Зазначено, що одержаний матеріал має високі оптичні й експлуатаційні властивості порівняно зі стандартом і запропонований для створення на його основі світлопоглинального покриття нового типу для ближнього ІЧ діапазону спектра.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.31 + К391.91 + К663.235-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430292 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського