РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755785<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Копчак Б. Л. 
Аналіз і синтез електромеханічних систем, які описуються дробовими інтегрально-диференційними ланками : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.09.03 / Б. Л. Копчак; Нац. ун-т "Львів. політех.". - Львів, 2017. - 40 c. - укp.

Присвячено вирішенню важливої науково-прикладної проблеми - аналізу і синтезу електромеханічних систем, у склад яких входять інтегро-диференційні ланки дробового порядку, для поліпшення їх стійкості та робастності, шляхом розроблення алгоритмів функціонування дробових регуляторів та їх апаратної реалізації. На основі перетворення Оусталоупа розроблено програмну забезпечення для аналізу і синтезу для електромеханічних систем за використання операторів Лапласа дробового порядку, яке порівняно з пакетом NINTEGER дає змогу забезпечити аналогічну точність, але реалізується не тільки в середовищі MATLAB/Simulink, але і в програмному середовищі MATLAB. Таким чином, структура апроксимуючої передавальної функції, отримана за такого перетворення, і її параметри відображаються в пам’яті MATLAB, що спрощує їх перегляд, дослідження і перевірку. Розроблено програмне забезпечення, що за використання методу рою частинок дає змогу реалізувати самоналагодження електромеханічних систем шляхом їх ідентифікації, апроксимації дробовими моделями і синтезу регулятора дробового порядку за бажаною якістю перехідного процесу, який запропоновано задавати точками перехідної функції бажаної дробової форми, або характерними точками перехідної функції бажаної дробової форми. Рекомендовано застосування двох бажаних дробових форм, за умови що для форми №1 q = 0,9 ÷1,3, а для форми №2 q = 0,1 ÷ 2, що дає змогу розширити гамму можливих налаштувань дробових регуляторів при синтезі контурів електромеханічних систем і таким чином підвищує ефективність синтезованих ЕМС. Розроблено алгоритм налагодження ПІД-регулятора шляхом порівняння перехідної характеристики електромеханічної системи з бажаною за використання методу рою частинок. Завдяки цьому даний алгоритм може бути використаний у режимі самоналагодження системи автоматичного керування та її ідентифікації за умови невизначеності параметрів об’єкта керування. Розроблений ПІλДµ-регулятор реалізовано як опцію в програмованому логічному контролері перетворювача частоти МFС710, що дає змогу керувати координатами електропривода (частотою обертання) або технологічними параметрами (температурою, тиском тощо) з можливістю його використання у режимі самоналагодження.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261-01 + З291-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430429 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського