РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755789<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Українець М. С. 
Особливості структуроутворення та експлуатаційні властивості композитів систем NiAl-MeB2 для високотемпературних зносостійких покриттів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / М. С. Українець; НАН України, Ін-т проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича. - Київ, 2017. - 19 c. - укp.

Присвячено розробці нових КПМ на основі NiAI, дисперсно армованого диборидом хрому, для зносостійких покриттів, призначених для роботи в умовах високотемпературного тертя (Т<800 °С). Вибір зміцнюючої домішки зроблений на основі визначення кінетики змочування та контактної взаємодії в системах "NiAI-ZrB2<", "NiАI-ТіB2<" та "NiAI-СгB2<". Диборид хрому обрано оптимальною армуючою домішкою внаслідок його високої змочуваності розплавом інтерметаліду (0=0°) та утворенням, у результаті взаємодії з NiAL, додатково армуючої фази системи Ni-Cr-B. Використовуючи високотемпературний диференційно-термічний аналіз установлено, що процеси фазоутворення в системі "NiAI-15% СгB2<" протікають за Т>1200 °С, тобто КПМ на базі інтерметаліду, армованого диборидом хрому, придатні до роботи за температур до 800 °С. Отримані композити НАБХ-15 (30, 45) (складу NiAL-15%, 30% і 45% СгB2< відповідно) мають гетерофазну структуру: зміцнююча фаза рівномірно розподілена в об’ємі інтерметаліду. Введення дибориду хрому в об’єм алюмініду нікелю знижує пластичність, значно підвищує міцність та зносостійкість, змінює механізми окиснення та зношування отриманих КМ (КПМ), порівняно з вихідним NiAI, в діапазоні температур 20+800 °С. Найвищий опір зношуванню в умовах тертя ковзання за схемою "ріп-оп-disc" за Т<800 °С мають покриття НАБХ-15.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430433 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського