РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755803<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Воробець А. Б. 
Структурно-функціональна організація твердих тканин великих кутніх зубів людини в гендерному аспекті : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / А. Б. Воробець; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2017. - 20 c. - укp.

Роботу присвячено вивченню одонтогліфічних та одонтометричних показників змикальної поверхні коронок великих кутніх зубів, а також структурно-функціональних особливостей будови твердих тканин зазначеної групи зубів залежно від статі індивідуума. Встановлено тендерні відмінності у типах одонтогліфічного візерунку змикальної поверхні коронок великих кутніх зубів нижньої щелепи. З’ясовано, що для чоловіків характерна присутність ігрек-п’ять візерунку, для жінок - ігрек-чотири та плюс-чотири типів одонтогліфічного візерунку змикальної поверхні коронок других великих кутніх зубів. Установлено відмінності одонтометричних показників коронок великих кутніх зубів залежно від статі пацієнта. З’ясовано, що для осіб чоловічої статі характерні більші показники модуля і масивності коронок великих кутніх зубів та пов’язані з ними інші одонтометричні показники, ніж в осіб жіночої статі. Виявлено різницю в будові додаткових борозенок, що відходять від основних борозен, у межах кутикули, яка покриває емаль. Установлено, що в осіб чоловічої статі зустрічається протоково-тубулярний тип будови додаткових борозенок, а для осіб жіночої статі - тубуло-альвеолярний тип. Виявлено відмінності у будові різних шарів дентину у чоловічих та жіночих великих кутніх зубах. Визначено, що у чоловіків функціональна активність одонтобластів більша, ніж у жінок, що проявляється утворенням більшої кількості монопедичних відростків. Уперше гістохімічно встановлено, що навколо відростків одонтобластів іє фосфоліпідна оболонка, завдяки якій відбувається формування інтра- та периканалікулярного дентину та їх біомінералізація.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*694.13 + Р665.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430447 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського